Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

IMG 3668

“Lennukiga” Järvemetsale! ESM USAs ja EGM USAs skaut- ja gaidpere tervitab oma metsakodu laeva pardalt! Gaidlus ja skautlus ongi meie “Lennukiks”: katsed, õppetunnid, sõprused ja seiklused ootavad meid ees. Oleme valmis! – Alati valmis!     Foto Erik Linask.

Laupäeval, 10. augustil sai tuule tiibadesse Eesti Skautide Malev USA-s ja Eesti Gaidide Malev USA-s suvelaager Lennuk.


Kaunil laupäevasel pärastlõunal peale skautide ja gaidide ning juhtide ühist marssi lipuväljakule sai sõna Eesti Skautide/Gaidide Sõprade Seltsi Liidu USA-s esimees skm Mati Kobin, kes tervitas saabunud laagrilisi ning andis laagriala üle malevate juhtidele – skm Gunnar Tammele ja ngdr Hillevi Etsile. Piiskop skm Thomas Vaga saatis kirjaliku tervituse ning palve, mille lugesid ette vanemskaut Hendrik Kingo ja vanemgaid Maria Siismets.

 

Ngdr Linda Kangro luges ette Välis-Eesti Gaidide Liidu peagaid gdr Ingrid Küti tervituse, kus ta soovis kõigile laagrilistele toredat laagrit ning lisas, et suured mered ühendavad meid ja Lennuk on laev, mis lendaks üle lainete ja tooks meid kokku. Ta soovis laagrilistele, et nad sõpradega koos naudiksid metsa ja liiva, kui on mandril, ning laineid ja tuult, kui nad on merel. Samuti tervitas laagrilisi võimsa “Ahhoi” hüüdega Eesti Skautide Liidu peaskaut ning laagri vanem skm Rein Linask, kes innustas noori toredaks eelolevaks laagriks skautlikus vaimus.


Nskm Sander Lillemäe, kes on Eesti Skautide Ühingu välissuhete juht ning on ka ise tegev Kajakate programmiga Eestis ning kelle kutsus laagrisse Eesti Ameerika Heatahtlik Selts ning Eesti Skautide Malev USA-s, lausus omapoolsed tervitussõnad. Ta sõnas, et üle maailma käib jutt, et kuskil on õnne saladus ja nagu Kalevipoeg ennemuiste, seilas ta üle mere siiapoole. Ning Järvemetsal ta leidis, et õnne saladus ongi eestlus ja skautlus.


Pideva tegutsemise, arengu ja tubliduse tunnustamiseks Eesti skautluses ülendati Eesti Skautide Maleva USA-s ettepanekul ning Eesti Skautmasterite Kogu USA Koondise otsusega nooremskautmasteriks skj Andrus Maandi, kes on selles auastmes juba 3. generatsioon. Skautluses osutatud teenete eest annetati Eesti Skautide Liidu otsusega (Eesti Skautide Malevate ja Eesti Skautmasterite Kogude ettepanekul) skaudijuhi teenetemärk nskm Silver Laurile – Põhjatäht III järk.


Malevate juhid andsid laagrid üle laagrite juhtidele – nskm Ivan Kavoleffile ja ngdr Hillevi Etsile, kes kuulutasid laagrid avatuks ning kogu laagri valvelseisakul heisati Eesti ja Ameerika lipud. Järgnevalt mindi marsisammul Järvemetsa väravasse, et teha ühispilt uuenduskuuri (purjed) saanud laeva taustal. Uued kangad laevale saadi Tallinna Lipuvabrikust, purjed õmbles valmis Merike Siismets (Põhjatäht II järk) ning kangad annetas Malevatele Eesti Vabariigi 100. aastapäeva puhul Connecticuti Eesti Skaudi/Gaidi Sõprade Selts. Laevale uute purjede saamine aitas ka leida selleaastasele laagrile nime – Lennuk. Oli ju Lennuk laev, mis eesti rahvuseepose kangelase Kalevipoja merereisile viis.


Seejärel läksid nii skaudid kui gaidid marsisammul oma alllaagritesse, kus toimusid avatseremooniad ning heisati eesti lipud. Laager oligi  ametlikult avatud ning noori ootab ees põnev nädal täis mänge, laulmist ning huvitavaid tegevusi Lakewoodi valgel liival.


Selleaastase laagri embleemi kavandas ngdr Liisa-Mai Karuks ning digiteeris gaid Heli Raidma. Pühapäevase seisuga oli laagrilisi 117, kellest pea pooled on juhid ja abilised, sest eduka laagri läbiviimine on paljude-paljude inimeste vabatahtlik koostöö ning suur ettevõtmine.

 

Toredat laagrinädalat kõigile!
gaid Vilve Ladon

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo