Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Peale kangelaslikku võitlust raskete haigustega lahkus Jumala kutsel 14. veebruaril Baltimore Eesti Laulumeeste kauaaegne koorijuht ja Baltimore-Washingtoni Eesti Segakoori asutaja ning koorijuht Mati Tammaru.

Mati Tammaru sündis Rakveres jõululaupäeval 1936 kolmanda lapsena Evald ja Elviine Tammaru perre. 1944. aasta sügisel põgenes Tammarude pere nagu tuhanded teised Eesti pered punavägede teise okupatsiooni eest läände. Pärast pagulasaastaid Austrias sai nende pikaajaliseks koduks Baltimore linn USAs.
Peale Colgate ülikooli lõpetamist leidis Mati töökoha USA keskvalitsuse juures Washingtonis. Nii oli ta küllatki lähedal Baltimore’le, et ühineda Baltimore Eesti Laulumeestega ja kui Evald Tammaru pidi tervise tõttu 1971. aastal koorijuhi kohustustest loobuma, sai Matist Baltimore Eesti Laulumeeste koori juht.


Mati oli Laulumeeste koorijuht kuni 1986. aastani ja siis uuesti 1988. aastast edasi kuni 2015. aastani.


1996. aastal asutas Mati Baltimore-Washingtoni Eesti Segakoori ja oli selle koori juht kuni 2015. aasta suveni. Samal ajal töötas ta edasi ka Laulumeestega.


Mati koorijuhina valmistas ette ja viis Baltimore Eesti Laulumehed seitsmele Põhja-Ameerika Meestelaulu päevale, kaheksale ESTOle ja viiele üldlaulupeole vabas Eestis ning Baltimore-Washingtoni Eesti Segakoori 2000. aasta ESTOle ja neljale üldlaulupeole. Loomulikult esinesid Laulumehed ja Segakoor läbi aastate ka kohalike kontsertidega, siis veel rahvuslikel üritustel ning jumalateenistustel.


Vast oleks kohane jumalagajätuks Matile kui Eesti koorimuusika edasikandjale, öelda tema sõnadel ja Charles Kipperi viisil Baltimore-Washingtoni Eesti Segakoori moto:

 

Helise, helise, helise Eesti laul ja luule,
Jää kindlaks vabaduse vaim ja hüüe!

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo