Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Hiina fond Touchstone Capital Partners on valmis investeerima Peter Vesterbacka veetavasse Tallinn-Helsingi tunneli projekti 15 miljardit eurot, teatas Soome leht Helsingin Sanomat 8. märtsil.

Touchstone ja tunnelit arendav FinEst Bay Area sõlmisid 7. märtsil 15 miljardi euro suuruse vastastikuste kavatsuste leppe ning teevad selle üksikasjad selgeks järgmise poole aasta jooksul, kirjutas leht.


Touchstone jääb arendusfirmas vähemusosanikuks ning enamusosalus püsib Soomes.


Kolmandik rahast saab olema Touchstone'i omakapitaliinvesteering ja kaks kolmandikku võetakse laenuna. Fond kavatseb kasutada Hiina riiklikku taristuprojekti "üks vöönd, üks tee", mis on Hiina juhtkonna ambitsioonikas uue siiditee projekt, toetamaks Hiina kasvavat mõju maailmamajanduses ja tagamaks paremaid transpordiühendusi.


Hiinlaste rahaga arendatakse kuut nn koridori või ühendust: Mongoolia ja Venemaa koridor, Lähis-Ida, Kesk-Aasia koridori, Pakistani koridor, India ja Bangladeshiga seotud koridor.


Eesti suunas hakkab kulgema Uus-Euraasia ühendus, mis selgitab ka seda, kuidas Hiina raha võiks jõuda meie piirkonda.


Mitmed eksperdid on täna märku andnud, et Euroopa Liit ei saa lubada hiinlaste liigset kohalolekut. Euroopa Komisjon rakendab aprillist välisinvesteeringute taustauuringute uusi reegleid, et kaitsta Euroopa huve ja strateegilisi sektoreid.


VES/PM/ERR

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo