Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Milline sõna peegeldab kõige paremini Eestit ja eestlust ning annab edasi meie keelele ja kultuurile omast? Tule ja paku see välja!


Emakeelepäevaga alguse saanud suur keelealgatus tähistab eesti keele rikkust ja otsib sõnu, mis annavad kõige paremini edasi siinse maa, inimeste ja kultuuri eripära. Millised sõnad tulevad keelele mõeldes Eestile ja eestlusele?


ERR kutsub järgneva kahe nädala jooksul esitama sõnu, mis inimeste arvates on ainuomased just Eestile – ehk kõige eestilikumad, olgu valitud sõna eestilik kõla või sisu poolest.


Algatuse raames võib esitada nii igapäevaseid kui ka harva kasutusel olevaid sõnu, sest eesti keele aastale pühendatud sõnaalgatusega soovib ERR kaardistada eesti keele rikkalikku sõnavara iga inimese vaatenurgast.


Ühtlasi kutsub ERR keeleotsinguga samaaegselt arutlema eesti keele ilu ja tähendusrikkuse, aga ka keele kasutamise üle.


Oma ettepaneku kõige eestilikumaks sõnaks saavad kõik keelehuvilised sisestada 30. märtsini veebilehel err.ee/keeleaasta.


Kahe nädala jooksul kogutud sõnadest teeb ERR aprilli alguses põhjaliku ülevaate ja kõige sagedamini esitatud sõnad pannakse rahvahääletusele, et leida sümboolselt see üks, kõige eestilikum sõna.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo