Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

52599218 613189479103237 5282603405196394496 n

Viiu Vanderer New Jersey’st käis valimas New Yorgi Eesti Peakonsulaadis. Peakonsulaadi foto

 

Suurima väliseestlaste kogukonnaga Soomes kogunes riigikogu eelvalimiste avapäeval Helsingis saatkonna ukse taha mitme tunni pikkune järekord, kokku andis oma hääle 508 inimest.

 

Eesti suursaatkonna konsulaartalituse direktor Liina Viies selgitas, et kohe kui nähti suurt rahvamassi, kutsuti esimesse saali nii palju inimesi kohale, kui turvameetmed lubasid ja ruumi oli. «Teise saali, kus toimus hääletus, ei saanud me paljusid sisse lasta, sest hääletus peab olema privaatne,» lausus Viies ja lisas, et saatkonnas tehti kõik, et hääletajad saaksid soojeneda. Pakuti teed ja küpsist ja kommi. Lisaks rääkisid nad inimestele saatkonna ajaloost.

 

Viies tõdes, et on väga tore näha, et paljud inimesed soovivad oma hääle isiklikult anda ja ei taha kodus seda teha. Probleemideks olid Soome külm ilm ja Eesti suursaatkonna väikesed ruumid. Viies kinnitas, et neil oli kõigest üks valimiskast, kuid tuvastuspunkte avasid nad lõpuks kolm, sest just seal kulus kõige rohkem aega. 

 

Teistes riikides jäi nädalavahetusel huvi hääletamise vastu pigem leigeks. Londonis külastas saatkonda 78 inimest 6553 Eesti kodanikust. Washingtoni ajutises jaoskonnas oli käinud 22 hääletajat, Brüsselis 52, Berliinis 15, Moskvas 13, Riias üheksa, Oslos, Viinis ja Vilniuses neli, Pariisis kolm. 

 

Siseministeeriumi andmetel saab nendel riigikogu valimistel hääletada 77 881 alaliselt välismaal elavat Eesti kodanikku.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo