Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Novembris jagas ettevõtja Karoli Hindriks sotsiaalmeedias uudist, et Stroomi rannas loopisid  ukkilillemärkidega mehed tema ingliskeelset sõbrannat ja tema koera kividega. Koer olevat kõvasti viga saanud, välismaalasest naine vähem. Mehed olevat närvi läinud, kuna naine rääkis telefonis inglise keeles. 

 

Enda väidetavat ründamist kirjeldanud naine on ettevõtja ja Kõue mõisa omanik ameeriklanna Mary Jordan, kelle abikaasa on Reformierakonna poliitik ja riigikogu saadik Eerik-Niiles Kross.

 

Asjaolude väljaselgitamiseks alustas politsei kriminaalmenetlust, mille käigus tuvastati, et sellist rünnakut toimunud ei ole. "Kannatanu andis vastuolulisi ja ajas muutuvaid ütlusi. Kogutud info ei viita, et naine rünnaku ajal nimetatud piirkonnas viibis," selgitas Kesklinna politseijaoskonna juht Kaido Saarniit, lisades, et tänaseks on politseil alust arvata, et väidetava kannatanu kirjeldatud rünnakut ei toimunud. 

 

Korrakaitsjad uurivad nüüd seda, kas Jordan andis teadlikult politseile valeütlusi.

 

"Kogutud tõenditest ilmneb, et naise ülekuulamisel antud ütlused ei vasta tõele – näiteks ei nähtu turvakaamera salvestistest, et naise autoga oleks Stroomi randa sõidetud ning ka naise telefoni asukohta kontrollides ilmnes, et sel ajal ei olnud naine Stroomi ranna piirkonnas," ütles kriminaalmenetlust juhtiv ringkonnaprokurör Natalja Lebed.

 

Kurioosne on see, et Hindriksi levitatud libauudis tekitas ühiskonnas laialdast ksenofoobset diskussiooni, kuna rukkilillemärgiga ründajad olevat kindlasti EKRE pooldajad. Isegi kaks sotsiaaldemokraadist ministrit – kultuuriminister Indrek Saar ja siseminister Katri Raik võtsid väljamõeldud intsidendi kohta sõna ja mõistsid toimunu hukka.

 

Samas seadsid paljud kommentaatorid juba alguses Jordani loo kahtluse alla, sest kividega loopimine rassistlikel põhjustel kuulub pigem Araabia kultuuriruumi kui Eesti omasse, pealegi ei leidu Stroomi rannas selliseid kive, kirjutati meedias. Mary Jordan kirjutab Delfile saadetud vastuses, et rünnak tema vastu leidis siiski aset, kuigi politsei seda tuvastada ei suutnud. Enne politseipoolsete menetlustoimingute lõppu ta asja detailsemalt kommenteerida ei saavat.

 

VES/meedia

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo