Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Soolestikus elavate mikroobide toitmist ei tohiks unarusse jätta, leiab Eesti geenivaramu mikrobioomika vanemteadur Elin Org. Üha rohkem tõendeid viitab, et terve mikroobikooslus on oluline ka vaimse tervise tagamiseks.

 

"Me võime mõelda, et mikrobioom on oluline mitmete selliste haiguste juures, mis on seotud soolestikuga. Nüüd on aga huvitav just see, et mikrobioom on tegelikult ka seotud selliste haigustega nagu parkinsonism, Alzheimeri tõbi ja muud sellised närvihaigused," laiendas vanemteadur ERR telesaates.

 

"Oleme nüüd aru saanud, et kui me vaatame inimest, inimese tervist, siis meie genoom on üks osa sellest, aga tervikust on suur osa ka mikroobidel," lisas Org. Kokku ilmub tema sõnul

teadusajakirjades igal aastal juba umbes 8000 mikroobikooslust puudutavat teadustööd.

 

Esimesed mikroobid saab inimene juba emalt. Uuemate teadusuudiste kohaselt oleneb see ka sellest, milline on ema mikroobikooslus lapseootel.

 

Täiskasvanueas on kooslus võrdlemisi stabiilne. Keskmiselt elab soolestikus 1500 liiki ja see kaalub kuni kolm kilo. Selles mõttes on tegu tõesti täiendava organiga," tõdes vanemteadur.

 

VES/ERR

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo