Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

• Valimisloosungid: “Terve Eesti heaks” / “Kui armastad Eestit, siis sobime hästi”

 

• Ideoloogia: Peamiste väärtustena vabaduse ja avatuse kõrval nimetab erakond oma programmis alalhoidlikkust ja rahvuslust (allikas: Vikipeedia). Vabaerakonnale ei sobi praegune võimu jõuline koondatus Tallinnasse. Riiki tuleks valitseda alt üles ja peamine poliitiline tööriist Eesti inimese kätes peaks talle lähedal asuma, tema paikkondliku omavalitsuse näol.

 

• Iseloomustus: Veebiportaali Erakonnad.info järgi on Eesti Vabaerakond maailmavaateliselt rahvuslik-konservatiivne. Erakonna üks algatajaid ja võtmetegelasi (endine Isamaa liige) Andres Herkel on intellektuaal ja paljudele rahvuslikult meelestatud inimestele sümpaatne isik. Talle heideti küll ette ebaküllaldast organiseerimisvõimet kui ta KE esimees oli. Selle partei liikmed võivad aeg-ajalt käituda nagu luik, haug ja vähk, kes ei suuda omavahel kokku leppida, kuhupoole vankrit tirida. 

 

• Tuntud kandideerijate arv: VE valimisnimekirjas kandideerib kümmekond või rohkem suhteliselt tuntud isikut. Ülejäänud nimekiri on valijatele vähem tuntud. VE esitas valimiskomisjonile täisnimekirja (125 isikut).


• Tegevjuht: esimees Kaul Nurm

 

• Peaministrikandidaat: Kaul Nurm

 

• Riigikokku tagasipääsemise perspektiiv: ei tundu kuigi hea olevat.

 

• Toetuse määr küsitletute hulgas 31. jaanuaril 1,9% (Kantar Emor).

 

• Valitsuskoalitsiooni pääsemise perspektiiv: paistab olevat kesine, kuid pole ka absoluutselt välistatud.

 

• Valik olulisemaid valimislubadusi: "Anname riigi rahvale tagasi!”, “Langetame tulumaksu 12 protsendile”, “Tagame kõikjal Eestis väärika elamisvõimaluse”, “Metsa raiemaht range kontrolli alla”, “Riigivargad puuri!”, “Lõikame ravijärjekorrad poole lühemaks”.

 

• Jüri Estami kommentaar: Erakonna uus esimees Kaul Nurm oli pikemat aega Eestimaa Talupidajate Keskliidu juht. Nurm jätab pädeva ja ausa mulje. Vabaerakonna programm ja valimisplatform on sellised (teiste asjade hulgas sedavõrd originaalsed), et nendega tasuks tutvuda.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo