Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

• Valimisloosung: “Mitte keskpärane, vaid parem tulevik.”

 

• Ideoloogia: Neoliberaalne, vaba turu- ning ettevõtlusesõbralik. “Erakonna programmiline eesmärk on jõuka kodanikuühiskonna kujundamine, mille aluseks on lihtne maksusüsteem ja riigi vähene sekkumine turul toimuvasse. Kuulub Euroopa liberaalsete ja reformiparteide ühendusse, kuhu Eesti erakondadest kuulub ka Keskerakond” (allikas: Vikipeedia). “Meie poliitika rajaneb… väärtustel nagu üksikisiku vabadus ise otsustada, ettevõtlike inimeste ja ettevõtjate kaitse, madalad maksud ja sallivus”. (RE programm).

 

• Iseloomustus: “Vana” partei aastast 1994. Praegu sisemiselt mõnevõrra lõhestunud, jagunedes erinevatesse leeridesse. Tundub olevat eelseisvatel valimistel teatud järelandmisi oma turumajanduslikule kreedole tegemas häälte püüdmise eesmärgil (pensioni tõstmise lubadused, parema tervishoiu taseme pakkumine situatsioonis, kus Eestil on “sotsiaalse turumajanduse” meditsiinisüsteem oma paljude nõukogude iganditega). Üldiselt siiski parempoolne erakond majandusliku mõtlemise (mõnevõrra vähem aga rahvusliku mõtlemise) kontekstis. Seisab reeglina vastu Venemaa autoritaarsusele ja Venemaalt tulevatele ohtudele.

 

• Tuntud kandideerijate arv: Neid on mitmeid, kelledest paljud on tuntud isikud ja arvamusliidrid. RE esitas valimiskomisjonile täisnimekirja (125 isikut). 

 

• Tegevjuht: Kaja Kallas

 

• Peaministrikandidaat: Kaja Kallas

 

• Riigikokku pääsemise perspektiiv: Hea, võiks isegi peaaegu arvata, et garanteeritud, kuid praegu on siiski vara ütelda. 

 

• RE Populaarsus: kõigub natukene viimase aja avaliku arvamuse uuringuis. Vt pealkirja: “Reformierakonna reiting astub Keskerakonnale kandadele” (Eesti Päevaleht, 31. jaanuar).

 

Protsent küsitletuist kes REd toetasid 31. jaanuaril: 25.5%

 

• Valitsuskoalitsiooni pääsemise perspektiiv: õige tõenäoline, kui mitte just absoluutselt garanteeritud.

 

• Valik olulisemaid valimislubadusi: “Parem Eesti tähendab tervemaid ja üksteisest hoolivaid inimesi”, “Parem Eesti on võimalik üksnes turvalises maailmas”, “Parem Eesti on meie oma Eesti, kus hoitakse eesti keelt ja eestlust ning arendatakse mitmekesist kultuuri, sporti ja tervislikke eluviise”, “Tark majandus. Haritud ja nutikad inimesed”, “Ühtse eestikeelse haridussüsteemi loomine alates lasteaiast”, “Avatud ja turvaline Eesti”, “Arukalt ja avatult juhitud Eesti”,”Elujõuline maaelu”, “Parem keskkond”.

 

• Jüri Estamin kommentaar: Erakonna praegusele juhile Kaja Kallasele (tuntud poliitiku ja Euroopa Liidus kõrgel ametikohal varem töötanud Siim Kallase tütar) heidetakse sageli ette ebaküllaldast dünaamilisust.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo