Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

• Valimisloosung: “Igaüks loeb”

 

• Ideoloogia: sotsiaaldemokraatia ehk vasaktsentrism või siis kergelt paremale kaldu olev vasakpoolsus. Põhiväärtusteks on tööd väärtustav majandusmudel, õiglus, solidaarsus ja võrdsed võimalused. Sotsiaaldemokraadid seisavad selle eest, et igale ühiskonna liikmele oleks tagatud õigus väärikale elule ja eneseteostusele. 

 

• Iseloomustus: Erakonna hümn, erinevalt teistest Euroopa sotsiaaldemokraatidest, ei ole "Internatsionaal". SDE on Eestis elavate venelaste (või siis “venekeelsete”) teine lemmik peale Keskerakonna.

 

• Tuntud kandidaatide arv: SDE on vana ja etableeritud erakond, mille ridades kandideerib mitmeid tuntud isikuid. SDE esitas valimiskomisjonile täisnimekirja (125 isikut).

 

• Esimees: Jevgeni Ossinovski

 

• Peaministrikandidaat: Jevgeni Ossinovski

 

• Riigikokku pääsemise perspektiiv: oleks üllatav, kui SDE Riigikokku ei pääseks.

 

• Küsitletute toetusprotsent SDEle 10% (Kantar Emor 31. 01 2019)

 

• Valitsuskoalitsiooni pääsemise perspektiiv: võimalik, et SDE pääseb järgmisesse valitsusse.

 

• Valik olulisemaid valimislubadusi: “Tasuta lasteaed”, “Lapsed nädalaga eriarsti juurde”, “Lapsetoetuste jätkuv tõus pere esimese ja teise lapse eest 100 euroni kuus”, “Koosõppiv kool (alates põhikoolist õpivad sama katuse all koos eesti ja vene emakeelega õpilased, kellel on lisaks ühistele tundidele ka ühised huvitegevused ja üritused)”, “Hooldekodu koht (vanuritele) pensioni eest”, “Keskmine pension: 700 eurot ja tulumaksuvaba”, “Hea töö ja väärt palk kõikjal Eestis”, “Üleminek taastuvenergiale”, “Õiglasemad maksud”, “1% SKTst teadus- ja arendustegevusele”.

 

• Jüri Estami kommentaar: Kui SDE oli pärast Eesti taasiseseisvumist ilmselt kogu Euroopa kõige vähem vasakpoolne sotsiaaldemokraatlik partei, siis seda nüüdisajal vist enam ütelda ei saa. SDE on valinud käesoleva valimistsükli kestel suhteliselt provokatiivse ja või siis küllaltki “käed rusikas” võitlusstiili, mida saab ütelda ka veel mitme teise partei kohta (Eesti 200 näiteks, kindlasti ütleksid mõned inimesed sama ka EKRE suhtes).

 

• Küsitavused: Sotsiaaldemokraatlik erakond on läinud ajalukku alkoholi- ja kütuseaktsiiside järsu tõstmise “surnuna sündinud” kontseptsiooni või siis poliitika (“policy”) autorina. See on viinud selleni, et paljud inimesed Lõuna-Eestis käivad Lätis alkoholi suurtes kogustes ostmas ja bensiini ka. Toiduhinnad Läti poodides on samuti märgatavalt odavamad kui Eestis. Tulemus on, et Lõuna-Eestis juuakse vist sama palju kui varem või rohkemgi, kuid eestlaste raha laekub Läti poodnikele ja maksuametile, selle asemel, et Eesti riigikassasse.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo