Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

• Valimisloosungid: “Ere hääl”, “Nutikas maheriik Eesti”

 

• Ideoloogia: Tegemist on keskkonna hoidmisele, kogukondlikkusele ja teaduspõhise, nutikalt maheda riigi väljatöötamisele suunatud erakonnaga. “Meie maailmavaateks erakonnana on keskkondlikkus (environmentalism).” “Meie eesmärk on puhta looduse säilitamine ja  taastamine, mis hõlmab kestlikku metsandust, mahepõllundust, rohelisi linnu, säästvat merendust, loodushoiu ja -kasutuse tasakaalustamist jne. Eristume kõigist teistest  erakondadest, sest meil ei tee otsuseid mitte juhatus ega “tagatuba”, vaid kõik liikmed, kes soovivad otsustamisel osaleda. Nutika maheriigina saame olla eeskujuks ka teistele riikidele.”

 

• Iseloomustus: Uuevõitu partei, mille algatusrühm kogunes alles esimest korda 2. septembril

2018 Tartus.

 

• Tuntud kandideerijate arv: Erakond on suhteliselt väike, vähemalt esialgu. Tuntumad nimed on Gaia Akadeemia eestvedaja Toomas Trapido ja kogukonnategevuse eestvedaja ja Riigikogu liige Artur Talvik. 17. jaanuaril 2019 esitas Elurikkuse Erakond Vabariigi Valimiskomisjonile 73 kandidaadist koosneva nimekirja.

 

• Tegevjuhid: Sellel erakonnal paistab olevat rohelistele erakondadele sageli iseloomulik

kollektiivne juhatus.

 

• EE peaministrikandidaat on ökoloog ja jätkusuutliku arengu dotsent Mihkel Kangur

 

• Riigikokku pääsemise perspektiiv: Ei tundu olevat kuigi suur. Toetusprotsent küsitlusis ca 1% vastanuist (allikas - turuuuringute organisatsioon Kantar Emor, 31.01.2019).

 

• Valitsuskoalitsiooni pääsemise perspektiiv: paistab olevat madal, kuna EE Riigikokku pääsemine väljavaade ei tundu kuigi suur olevat.

 

• Valik olulisemaid valimislubadusi: “Eesti uus „Suur Lugu“ – Ökoriik Eesti”, “Alt üles toimiv, tõhus riik”, “Kogukondade ja ühistegevuse Eesti”, “Kaasaegne ja rikastav haridus,” “Laiapõhjaline julgeolek kõigis eluvaldkondades”

 

• Kommentaarid: Eesti rahva käest ei ole seni küsitud mandaati Rail Balticu trassi valikul. Elurikkuse Erakond korraldas rahvahääletuse Rail Baltic raudtee projekti osas jaanuarikuu lõppedes ja veebruari alguses. Kahjuks tundus selle isealgatusliku referendumi läbiviimine nõrk olevat ja tulemused pole veel teada.

 

Hästi huvitav, mis Elurikkuse erakonna mõtteviisi puutub, on suur rõhk, mis selle juhtivtegelased asetavad otsesele osalusdemokraatia võimalustele. Põhimõte on suhteliselt lihtne: kui me juba elame digitaalsel ajastul ja digilahendused poliitikas otse osalemiseks on põhimõtteliselt juba olemas või vähemalt võimalikud, miks me ühiskondadena endiselt esindusdemokraatiast (parlamendi “saadikutest”) sedavõrd olenevad oleme?

 

• Tsitaadid: “Me peame lõpetama sõja metsade vastu.” “Anname Eesti inimeste häälele elu tagasi” (Tsitaadid pärinevad EE peaministrikandidaadi Mihkel Kanguri valimismaterjalist).

 

• Küsitavused: EE kannatab tuntud figuuride (“esinumbrite”) suhtelise vähesuse all. Ühel selle erakonna asutaja ja kogukonnategevuse eestvedaja Artur Talviku tugeva iseloomu tõttu on selle mehe poliitilised ettevõtmised minevikus kippunud kujunema “ühe mehe ettevõtmisteks”, millist viga küll praegu vältida püütakse. Mis on selge on see, et 2019 a. valimisteks startis see erakond liiga hilja, jättes endast suhteliselt nõrga ja kaootilisevõitu mulje. 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo