Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

• Valimisloosung: “Vasak idee - riik otsustab. Parem idee: inimene otsustab”.

 

• Ideoloogia: Tagasihoidlikult või siis mõõdukalt (võrreldes näiteks EKRE ja Vabaerakonna-Põllumeestele Kogu erakonnaga) eestimeelselt rahvuslik, muidugi ka alahoidlik, kuid samas ka Euroopa Liidu liini ajav partei.

 

• Iseloomustus: See erakond tundus viimastel aastatel Eesti kaardilt üldse kadumas olevat, on nüüd aga väikest “comeback’i” tegemas. Nii nagu mitmetel teistel eesti parteidel tegutseb Isamaas erinevate orientatsioonidega rühmasid ja isikuid. Võtame näiteks justiitsministri Urmas Reinsalu, kes propageerib muuhulgas Vene Föderatsioonile kahjunõuete esitamise joont, kompenseerimaks eesti kodanikele-elanikele okupatsiooni vältel tehtud ülekohut ning raskusi, ja kes mõjub viimasel ajal üldiselt IS kõige mehisema tegelasena. Kunagine Res Publica tiib Isamaas tundub olevat tähtsust kaotamas olevat. Teisalt võib ka täheldada sellise rühmituse olemasolu Isamaas, mis rõhutab just nimelt isamaalisust, näiteks Tarmo Kruusimäe näol. 

 

• Tuntud kandideerijate arv: Isamaa on vana ja tuttav erakond, mille koosseisu kuulub mitmeid tuntuks saanud isikuid. Valimiskomisjonile esitas IS täisnimekirja (125 isikut). 

 

• Tegevjuht: erakonna esimees Helir-Valdor Seeder

 

• Peaministrikandidaat: Helir-Valdor Seeder

 

• Riigikokku pääsemise perspektiiv: “Kui veel mõni kuu tagasi oli tõsine oht, et Isamaa võib jääda alla valimiskünnise, siis nüüd arutletakse pigem selle üle, kui palju õnnestub neil valimiste vahelisel perioodil EKRE-le loovutatud häältest tagasi võita. Usun, et kahe peale saavad nad tulevases riigikogus vähemasti neljandiku kohtadest… (Sotsiaaldemokraadist kommentaator Mart Soidro, “Riigikogu valimisnimekirjad läksid lukku”, Õhtuleht, 24.1. 2019). 31. jaanuaril avaldatud andmete kohaselt (küsitluse korraldaja Kantar Emor) nimetas 8% küsitletuist Isamaad oma lemmikuks eesti poliitilisel maastikul.

 

• Valitsuskoalitsiooni pääsemise perspektiiv: IS on praegu valitsuses, koos vasakule kaldu olevate Keskerakonna ja sotsiaaldemokraatidega, millist asjaolu paljud eestimeelsed inimesed Isamaale pahaks panevad. ISil võib olla reaalne võimalus ka pärast valimistulemuste  teatavakstegemist tagasi valitsusse pääseda, olenemata sellest, kas järgmise valitsuse koosseis kaldub rohkem paremale või vasakule.

 

• Valik olulisemaid valimisloosungeid: “Isamaa on eestikeelne”; “Isamaa on kaitstud”; “Isamaa on lasterikas”; “Isamaa on ettevõtlik”, “Isamaa on igavene”.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo