Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Mart-Olev Niklus saatis 2010. a. detsembris president Ilvesele ettepaneku autasustada Eesti Vabariigi 93. aastapäeva puhul kahte Eestis sündinud ja elavat vene noormeest, kes valdavad perfektselt nii vene kui eesti keelt.

Nad on õppinud Tartu Ülikooli õigusteaduskonnas:
Jevgeni Krishtafovitsh (sünd. 2. märtsil 1983 Tallinnas), kes valdab ka inglise ja prantsuse keelt ja omab magistrikraadi õigusteaduses.
Sergei Metlev (sünd. 20. aug. 1991 Tallinnas), kes kuulub ka Tartu üliõpilaste noorteühingu Avatud Vabariik juhatusse.
Mõlema noore juristi ja estofiili reputatsioon on eestlaste hulgas kõrge. Nad on organiseerinud ja osalevad aktiivselt rahvuslikes ja rahvusvahelistes üritustes ja väärivad hariduselu edendamise ja eesti-vene rahvussuhete arendamise eest Eestis meelespidamist.
Loetelu nende tegevusest on üsna pikk. Nende autasustus oleks ka oluline eeskuju riigikeelt ikka veel mitte valdavatele vene koolide õpetajatele, andes lisaks olulise panuse rahvussuhete normaliseerimiseks ja edasiarendamiseks Eesti Vabariigis.
Mart Nikluse ettepanekut toetavad ka väliseestlased Ants Viirsalu Rootsis ja Vello Helk Taanis.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo