Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Eesti kultuuriministeerium vastast eitavalt ingliskeelse väljaande Estonian World taotlusele saada väljaande ellujäämiseks veel sel aastal riigilt tuge. Samas lubab ministeerium otsida võimalusi toetuse leidmiseks 2019. aastal.

 

"Valitsuse kinnitatud rahvuskaaslaste antud perioodi programmi tegevuskavas ja eelarves ei ole ingliskeelsete eesti meediaväljaannete vastavas mahus toetamist ette kahjuks nähtud. Kuna see tegevus on lõimumise, diasporaa hoidmise ja Eesti tutvustamise kontekstis üha olulisemaks muutumas, siis otsime võimalusi, et järgmisel aastal saaks vastavat tegevust toetada rahvuskaaslaste programmi väliselt. Kultuuriministeeriumi eelarvest ei ole Teie palvele võimalik kahjuks lahendust leida," kirjutas kultuurilise mitmekesisuse asekantsler Piret Hartman vastuseks Estonian Worldi rahataotlusele. 

 

Ingliskeelne väljaanne Estonian World küsis kultuuriministeeriumilt väljaande tegevuse jätkamiseks veel sel aastal tuge 5000 eurot ja tulevaks aastaks 20 000 eurot, vastasel korral ootavat väljaannet ees sulgemine. 

 

Väljaande peatoimetaja Silver Tambur tunnistas ministeeriumile saadetud kirjas, et väljaanne on olukorras, kus finantstoetuse puudumise korral ei jõuta Estonian Worldi enam edasi viia ega ka ülal pidada. 

 

"Olukord on nii kriitiline, et me oleme sunnitud väljaande tegevuse sellel kuul lõpetama, kui riik oma õlga nüüd ja praegu alla ei pane. Estonian World on Eesti jaoks olemas olnud kuus aastat – nüüd on see hetk, kus meil on vaja saada abi, et edasi tegutseda," kirjutas Tambur 3. oktoobril.

 

Estonian World on ingliskeelne veebiväljaanne, mis asutati 2012. aastal. 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo