Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

25. septembril lükati Riigikogus tagasi Reformierakonna algatud seaduseelnõu kodakondsusseaduse muutmiseks, mis võimaldanuks topeltkodakondsust Euroopa Liidu või Euroopa majanduspiirkonna riigis elades, samuti USAs, Kanadas, Uus-Meremaal või Šveitsis. 

 

„Põhiseadus sünnijärgset Eesti kodakondsust ära võtta ei luba, ent kodakondsusseaduse topeltkodakondsuse keelu tõttu kaotame siiski Eesti kodanikke. Meiega sama väärtusruumi riikide kodakondsus ei tohiks aga olla selle põhjus,“ selgitas Reformierakonna fraktsiooni poolt Riigikogus ettekande pidanud Valdo Randpere. 

 

Randpere, kellel on endal nii Eesti kui Rootsi kodakondsus, tõdes, et antud eelnõu on paljuski maha kirjutatud Läti eeskujult. “Lätis on selline seadus kehtinud juba viis aastat.  Topeltkodakondsust võib omada liitlasriikide või samasid väärtusi jagavate riikide  kodakondsusega, aga ei või omada topeltkodakondsust näiteks, kui on teine kodakondsus Venemaa oma.”

 

Isamaa esimehe Helir-Valdor Seederi sõnul ei saanud Isamaa toetada eelnõud, mis seaks pikaajalises vaates Eesti riigi keerulisse olukorda. „Meie poliitika peab olema tulevikuvaatav ja kaaluma kõiki topeltkodakondsusega kaasnevaid tagajärgi. Soome kogemuse põhjal näeme, et topeltkodakondsusega kaitseväelaste probleem on kujunenud tõsiseks mureks Soome võimudele.“

 

VES/riigikogu.ee/delfi.ee

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo