Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

 

1349208055 960x354

Sõrve tuletorn

 

Aastal 1646 laskis Liivimaa kindralkuberner Gabriel Oxenstierna ehitada Sõrve poolsaare tipus asuvale väikesele saarele algelise tuletorni - tulepaagi. Sügistormid näitasid, et tulepaagi asukohaks

valitud väikesaar oli sobimatu ja tulepaak koliti ümber Sõrve poolsaare tippu. 1770. aastal püstitati sinna kivitorn, mis hävis II maailmasõjas. Praegune kooniline monoliitbetoonist tuletorn püstitati 1960. aastal.

 

Kõigil huvilistel on suveperioodil võimalik Läänemere kõrgema majaka tippu ronida. Sõrve tuletorni kõrgus jalamist on 52 meetrit, merepinnast 53 meetrit.

 

DSC 7610vaike

Vastseliina piiskopilinnus

 

Vastseliina piiskopilinnus Lõuna-Eestis on legendidest tulvil paik, kus lummava looduse keskel asuvad 14. sajandist pärinevad linnusevaremed ja pühakoht. Siin ootavad avastamist keskaja elamuskeskus, kõrts ja Palverännumaja, mõisapark, matkarajad ning väike, kuid erilise auraga Teeliste kabel. Vana-Vastseliina pühakohas on ka Eesti oma palverännutee lõpp-punkt.

 

Vastseliina piiskopilinnus on üks 28st avastamist väärivast paigast Lõuna-Eestis, mis on tähistatud National Geographic'u kollase aknaga. 

 

Keskajal oli linnus kuulus palverännu sihtpunkt: paavst Innocentius VI käsul said linnusekabeli imettegevat risti näinud palverändurid 1 aasta ja 40 päevase patukaristuse kustutuse.

 

Linnus purustati Põhjasõjas Peeter I vägede poolt. 

 

Tänapäeval saab linnust külastada nii omapäi kui ka koos giidiga. 

 

Linnuse varemate juures asub Vastseliina piiskopilinnuse keskaja elamuskeskus.

 

Vastseliina Linnus 14 1024x576

 

Vastseliina piiskopilinnuse keskaja elamuskeskus korraldab ettetellimisel elamuslikke keskaja stiilis ajarännakuid. 

 

Ajarännak algab ringkäiguga linnuses, elamuskeskuse  peahoones, Palverännumaja ja Teeliste  kabelis, saatjaks põnevad lood ja legendid aastasadade jooksul linnuses toimunud sündmustest.

 

Ringkäigule järgneval pidusöömaajal on lauad lookas linnuserüütlite lemmikroogade ja vürtsjookide all. Kaasa saab lüüa erinevates keskaja meistrikodades. Ajarännak koos pidusöömingu ja meistrikodadega kestab 2 - 2,5 tundi. Hinnad sõltuvad gruppide suurusest.

 

vastseliinalinnus.ee

 

APC image1 2 1024x682

 

Arvo Pärdi Keskus Laulasmaal

 

Arvo Pärdi looming on tuntud kogu maailmas. 2018. aasta sügisel avatav Arvo Pärdi Keskus koondab teavet Arvo Pärdi loomingu kohta ja vahendab seda kogu maailmas. Keskuse eesmärk on säilitada ja uurida helilooja loomingulist pärandit just tema kodumaal Eestis, emakeelses keskkonnas. Siin on Arvo Pärdi terviklik isikuarhiiv, raamatukogu, 140-kohaline auditoorium, näituseala, videoruum ja õppeklassid. Keskus asub Laulasmaal, 35 km kaugusel Tallinnast.

 

www.arvopart.ee

 

KivioliSeikluspark JoosepMartinson

 

Kiviõli Seikluskeskus Ida-Virumaal

 

Kiviõli Seikluskeskuse erakordsel maastikul saab proovida 15 uut spordi- ja vabaajategevust, mis loovad unustamatu päeva nii väikestele kui suurtele. Siin on Põnevkivi kaevandus, kus saab kaevandada 6 pärisekskavaatoriga, oma osavuse proovile panna Tuletõrjeakadeemias ja liikluslinnakus, turnida kõrgseikluspargis, teha trosslaskumist, kihutada mägiautorajal ja bagidega. Lisaks toimuvad 2 korda päevas Teadusteatri etendused, mis sobivad igas vanuses publikule.

 

https://seikluskeskus.ee

 

Screen Shot 2018 09 06 at 9.21.11 PM

 

Laitse RallyPark

 

Laitse RallyPark on vaid 30 minuti kaugusel Tallinnast asuv ainulaadne teemapark, mis pakub meelelahutust ja elamusi kogu perele. See on põnevust tulvil autoalane teemapark, kus peamisteks atraktsioonideks on liikluslinnak, mängudemaja, rallisimulaator, vanaauto expo, hobikardikeskus, sõit UAZ off-road auto või BMW ja Lada hobiralliautodega, adrenaliinirohkest päevast saab lõõgastuda saunamajades. 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo