Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

11317867t1h939b

Parima talutoidu tiitli tõi Männiku talu perele lambapiimajogurt. Talupäeva külastajad said proovida ka lambapiimast valmistatud jäätist. Eraldiseisev võit saadi kategoorias "parim piimatoode".

 

25. augustil pärjati Saaremaal XXVII üle-eestilisel talupäeval konkursi «Parim talutoit 2018» üldvõitjaks Männiku talu lambapiimajogurt. Selle aasta parima talu tiitliga pärjati Raplamaal asuvat Vainu talu. Lisaks autasustati aasta parimat noortalunikku, alternatiiv- ja tootmistalu ning jagati tunnustust mitmes eraldi tootekategoorias.

 

Möödunud nädalavahetusel täitus Kuressaare lähistel Upal asuva Suure Töllu puhkemaja õu talupidajate ja talutoidu austajatega – Eestimaa Talupidajate Keskliit korraldas juba kolmandat aastat talutoidu konkurssi. 

 

Kohal olid nii toidutootjad kui talutehnikamüüjad, külalisi oli ka Lätimaalt. «Et konkurss kogub üha hoogu, seda näitab tõsiasi, et tänavu võttis omavahel mõõtu juba kuusteist talu,» ütles Eestimaa Talupidajate Keskliidu tegevjuht Kerli Ats.

 

Parima talutoidu tiitli võitnud Männiku talu lambapiimajogurt köitis žüriiliikmeid oma ootamatu maitsega. «Lambapiimajogurt üllatas meid kõiki väga positiivselt oma meeldivalt pehme tekstuuri ja maheda maitse poolest, tänu millele sobib see suurepäraselt nii soolaste ja magusate roogade kui ka hommikuhelveste juurde,» rääkis žürii esimees Kaul Nurm.

 

«Otsustavaks said ka Männiku talu põhjalik äriplaan ja tulevikuplaanid,» lisas ta. 

 

Parima talutoidu konkurss sai alguse 2016. aastal ja tänavu hinnati kokku 52 toodet. Kõige parema talutoidu väljaselgitamiseks hindas professionaalne žürii nii talutoodete maitseid, pakendeid, tootjate äriplaane kui ka tootearendust ja turundusideid.

 

Talutootjate tooteid eristab Eestimaa Talupidajate Keskliidu poolt 2014. aastal loodud spetsiaalne märk «Ehtne talutoit», mida kasutab nüüdseks ligi 50 tootjat. 

 

Parimat talu on Eestis valitud juba 25 aastat. «Parima talu väljaselgitamiseks külastati nii traditsioonilisi põllumajandustootmisega tegelevaid talusid kui ka nišitootmisi. Hea meel on tõdeda, et 

maapiirkondade talunikud on ettevõtlikud ja edukad ning suureks eeskujuks ka linnarahvale,» kommenteeris Kerli Ats.

 

Ta lisas, et Vainu talu tõusis esile just oma suure organiseerituse ja innukuse poolest – kogu Vainu perekond tegeleb kohaliku põllumajanduse edendamisega.

 

Osalejaid rõõmustas oma kohaloluga superstaarisaate möödunud hooaja võitja Udo Sepp ning õhtu lõppes mõnusa simmaniga.

 

Lisaks parima talutoidu üldvõitjale tunnustati kaheksa alagrupi võitjaid:

 

Parim valgutoode 2018 – suitsutatud vutimunad (Põhja-Eesti Vutifarm)

 

Parim jook 2018 – vürtsikas õunajook (Piesta Kuusikaru talu)

 

Parim juust 2018 – Andre Excellent 18 kuud (Andre juustufarm)

 

Parim piimatoode 2018 – lambapiimajogurt (Männiku piimalambad)

 

Parim pagaritoode 2018 – Luuri-Jüri rammupäts (Kaarli talukaup)

 

Parim tervisetoode 2018 – kooritud kanepiseemned (Tammejuure talu)

 

Parim maius 2018 – mustasõstra-piparmündi sorbett (Maias Viiking)

 

Parim lisand 2018 – vürtsikas lihamoos (Rebaseonu.ee)

 

Parima talutoidu konkursile esitatud tooteid hindas komisjon, kuhu kuulusid nii toidublogijad, toiduajakirjanikud, kokad, ettevõtjad ja Eestimaa Talupidajate Keskliidu esindaja. 

 

2018. aasta parima talu konkursi võitjad:

 

Parim alternatiivtalu 2018 – Kolotsi talu, Võrumaa

 

Parim noortalunik 2018 – Tõrvaaugu Mahe talu, Raplamaa

 

Parim tootmistalu 2018 – Remmelgamaa talu, Harjumaa

 

Parim talu 2018 – Vainu talu, Raplamaa

 

VES/Postimees

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo