Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

USA president Donald Trump allkirjastas 13. augustil riigi järgmise aasta kaitse-eelarve, milles on muu hulgas üleskutse muuta NATO Baltimaade õhuturbemissioon õhutõrjemissiooniks. 

 

Uue kaitse-eelarve suurus on 716 miljardit dollarit ja kongress kiitis eelarve heaks. 

 

Kaitse-eelarve seadus näeb ette, et Ameerika poliitiline ja sõjaline juhtkond peab uurima võimalust muuta NATO Baltimaade õhuturbemissioon Balti õhutõrjemissiooniks. 

 

Leedu ametnikud on liitlastega seda küsimust juba mitu aastat arutanud. Missiooni mandaadi muutmine tähendaks, et Baltimaades baseeruvad NATO hävitajad saaksid kriisi korral täita lahinguülesandeid. 

 

President Trumpi allkirjastatud seaduses on ka üleskutse kongressile jätkata Balti riikide toetamist USA vägede kestva kohalolekuga, USA erivägede väljaõppe- ja tugitegevuse ning õppustega agressiooni tagasilöömiseks, interoperatiivsuse edendamise ja vastupidavuse suurendamisega. 

 

Kongress kiitis oktoobris algava 2019. rahandusaasta kaitse-eelarve ning kaitsepoliitilisi seisukohti sisaldava dokumendi heaks augusti alguses. Dokumendis on mitu tähtsat sätet, nagu varghävitaja F-35 müügikeeld Türgile ja USA ning Venemaa sõjalise koostöö keeld, millele Valge Maja avaldas ägedat vastuseisu.

 

Seadus võimaldab presidendil tühistada sanktsioonid riikidele, mis on varem ostnud Vene relvastust, kuid nüüd soovivad hankida seda USA-lt. Seadus näeb ette 2,6-protsendist palgakasvu USA sõduritele ning eraldab miljardeid dollareid sõjalise taristu parendamisele.

 

Trump ütles New Yorgi osariigis Fort Drumi sõjaväebaasis USA sõduritele, et selle seaduse vastuvõtmise tähistamiseks pole paremat kohta. Presidendi sõnul vormistab seadus tegevteenistuses sõduriteks, reservväelasteks ja rahvuskaartlasteks mitutuhat uut värvatut ning

asendab vananevad tankid, lennukid, laevad ja helikopterid edasijõudnuma ja surmavama tehnoloogiaga. 

 

«Loodetavasti saame nii tugevaks, et me ei pea seda kunagi kasutama. Aga kui me peaksime, ei oleks kellelgi võimalustki,» lausus Trump.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo