Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

19. augustil toimub üleilmne EV100 Üheslaulmine, millega on liitunud juba üle 35 kihelkonna ja linna üle Eesti. EV100 suvisel peonädalal toimuva üheslaulmisega Tallinna lauluväljakul, Eesti eri paigus ja välismaal luuakse esimene üleilmne Eesti rahva ühendkoor.

 

„Üheslaulmine on meil veres, ammutame kooslaulmisest vaimujõudu ja hingepidet. Just seepärast toimub 19. augustil Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul Üheslaulmine üleilmsena, et kaasa saaks laulda maailma mistahes paigas,“ ütles Riigikantselei EV100 suursündmuste juht Margus Kasterpalu. „Tallinna lauluväljakul toimuv Üheslaulmine jõuab Eesti Rahvusringhäälingu otsepildis ja veebi vahendusel üle kogu maailma. Nii saavad sõprus- ja perekonnad, kihelkonnad ja isegi linnad 19. augustil endale sobivaimas paigas laulupesadesse koguneda ning lauldes EV100 suvist peonädalat tähistada.“

 

„EV100 igas külas“ koordinaator Merle Jantson tunneb heameelt, et Eesti külad on juubelipidustustes aktiivselt kaasa loonud ja tunnevad suurt huvi ka EV100 Üheslaulmise vastu. „Külaplatsidel ja kogukonnamajades, isegi suuremates linnades nagu Tartu ja Rakvere,

luuakse aktiivselt laulupesasid, kuhu saavad ühiselt laulma tulla kõik huvilised,“ selgitas Jantson.

 

Kogukondlikest üheslaulmistest on praeguseks teada andnud 33 paika 30 kihelkonnas üle Eesti ning Tartu, Sillamäe, Valga, Haapsalu, Viljandi, Paide ja Rakvere linn. Jooksvalt täieneva nimekirja laulupesadest leiab EV100 veebist vahelehelt „Laulupesad üle Eesti“ www.ev100.ee/et/yheslaulmine.

 

Nargenfestivali korraldatav EV100 Üheslaulmine „Laulu võim“ ja järelkontsert „Sajandi sumin“ on Tallinna lauluväljakul 19. augustil kell 19. Otseülekande vahendusel saab ka ühise laulmisega liituda.

 

ev100.ee

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo