Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

IMG 0146

Suvekodu lipurivi 2018, fotograaf Aili Suiste Rundin

 

Pühapäeval, 5. augustil algas Rootsis Jönköpingi lähistel eestlaste pesapaigas Metsakodus lastelaager Suvekodu. 69. aastat korraldatav rootsieestlaste Suvekodu on teadaolevalt kõige vanem ja kõige suurema inimeste arvuga eestikeelne laste- ja noortelaager väljaspool Eestit.

 

1949. aastal Ojamaal Gotlandil alguse saanud ning alates 1998. aastast Metsakodus korraldatav Suvekodu on 12-päevaseks suvelaagriks sellel aastal 68 lapsele. Vaatamata arvukatele laste- ja noortelaagritele Eestis, on huvi eestikeelse laagri vastu Rootsis aasta-aastalt kasvanud. Suvekodude traditsioon Rootsis, Kanadas ja USA-s on jätkuvalt elujõuline tänu hiljuti Eestist ümberasunute ja paguluses sündinute heale koostööle ja eestlaste oma vabaõhupiirkondade olemasolule.

 

Suvekodu 68 lapsest 17 tulevad Eestist, et aidata hoida laagris eesti keelt värskena. Laste vanusepiir on 8-14. Suvekodu laagripäevi sisustatakse põnevate päeva- ja ööluuremängude, looduses hakkamasaamisoskuse õppimisega, olümpiamängude, käeliste tegevuste, ujumise ja kanuudega sõitmisega, kultuurikohvikute, suveteatri, diskode ja paljude muude toredate tegevustega. Et Rootsis kehtib üleüldine tuletegemise keeld, siis lõkkeõhtud jäävad sellel suvel ära. Laagris hoitakse alal nii väliseesti kultuuripärandit kui ka tutvustatakse uuemaid kultuurisuundi Eestis. Sellel aastal räägitakse kultuuripärandist tavapärasest rohkem, sest on Euroopa kultuuripärandi aasta ja Eesti Vabariigi 100. juubeliaasta. Suvekodude traditsioon ise

on kultuuripärand, mida on kavas vanade protokolliraamatute põhjal uurida.

 

Laagri 23-liikmeline personal koosneb peamiselt rootsieestlastest, kuid appi on kutsutud ka pedagooge ja praktikante Eestist, Soomest ja Luksemburgist ning Kaitseliidu Saaremaa maleva noorkotkad. Laagri korraldab Stockholmi Eesti Huvikool. Ettevõtmist toetavad Rootsi Eestlaste Liit ja Tallink.

 

Sirle Sööt,

Suvekodu juhataja

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo