Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Pärnus püstitati mälestusmärk Eesti kroonile, mis jõudis meid hästi teenida kokku 18 aastat, kuus kuud ja 11 päeva.
Krooni monument valmis erainitsiatiivil. Monumendi avamisele oli idee autor Avo Kaust laulma palunud oma kaaslased Mihkel Lüdigi nimelisest meeskoorist.
Seejärel rääkis mälestusmärgi rajaja Avo Kaust, miks ta Eesti krooni mälestuse jäädvustamise ette võttis.

"Nüüd on ta aeg läbi. 18 aastat, kuus kuud ja üksteist päeva oli ta iga. Midagi rohkem teha ei ole, enam ta ei maksa, käibevahend ei ole, paneme ta kivi sisse puhkama," ütles Avo Kaust. Kuigi Kaust püstitas mälestusmärgi oma kinnistu servale, pidi ta mõistagi linnalt ehitusloa taotlema ja selle eest 2000 krooni maksma. Igaks juhuks küsis ta krooni kujutamiseks luba ka Eesti Pangalt.

Alles seejärel pöördus ta skulptor Rait Pärja poole, kes ausamba valmis tegi. See kujutab maakivile kinnitatud ühekroonist münti, all aastaarvud 1992-2010. Mälestusmärk Eesti kroonile asub Pärnus Kanali tänavas.
Ester Vilgats
ERR

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo