Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Lähitulevikus võib selguda Eesti-Vene piirileppe ratifitseerimise kuupäev Vene riigiduumas, ütles duuma väliskomisjoni esimees Leonid Slutski ERRile. 

 

Slutski sõnul võib Vene parlamendi delegatsioon juba sel sügisel Eestisse tulla, vahendasid ERR Uudised. 

 

"Võimalik on, et me läheme riigikokku juba sel sügisel või järgmise aasta alguses. Ja ma arvan, et need visiidid saavad regulaarseteks. Meil puudub täna parlamentide vaheline koostöö. Ja ma olen kindel, et lähiajal avaneb meil võimalus rääkida," ütles Slutski ERR-ile.

 

Piirileppe ratifitseerimise kuupäev võib selguda lähiajal. 

 

"Mis aga puudutab liikumist piiriepingu ratifitseerimise suunas, siis protsess käib aeglaselt, aga kindlalt. Nii et hakkame seda kiirendama ja läbi töötama meie täitevvõimu organitega, kelle pädevuses see on. Olen kindel, et lähiajal saame teiega jagada võimalikku ratifitseerimise kuupäeva," rääkis Slutski.

 

Eesti riigikogu väliskomisjoni esimehe Marko Mihkelsoni sõnul on soov kokku saada igati tervitatav.

 

"Ma arvan, et see kutse, mis riigikogu Eesti-Vene sõprusrühmal juba mõni aasta Moskvas sees on, võiks ju nende poolt vastu võetud saada. Ja kui Slutski peab silmas, et just sõprusrühm võiks külastada lähematel kuudel Eestit, siis ma arvan, et see on igati mõistlik ja mõistetav," kommenteeris Mihkelson.

 

"Mis puudutab piiri küsimust, siis siin on Slutski lubanud juba mitu aastat, et tema poolt juhitud komisjon alustab ratifitseerimisprotsessi. Loodame, et need sõnad, mida ta praegu on öelnud, jätkuvalt peavad ja et riigiduuma omalt poolt neid samme astuma hakkab," lisas ta.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo