Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Auhind

Foto: Vabariigi Presidendi Kantselei

 

„Eestile on suur privileeg saada meie sajandal juubeliaastal Vestfaali rahu auhind meie panuse eest Euroopa demokraatlikku ja rahulikku arengusse,“ lausus president Kaljulaid Münsteris pidulikul auhinnatseremoonial. 

 

„Auhinda vastu võttes mõtlen Narvale, Euroopa Liidu piirilinnale, mis hävitati sarnaselt Münsteriga Teises Maailmasõjas, kuid mida erinevalt Münsterist ei ehitatud uuesti sarnasena üles,“ lausus Vabariigi President. „Nüüd kui Narva pürgib Euroopa kultuuripealinnaks, on meil võimalik seal jälle taastada varasem euroopalik pärand, kui mitte arhitektuuris siis vähemalt vaimus,“ lisas president Kaljulaid.

 

Auhind loodi Vestfaali rahu 350. aastapäeva tähistamiseks ning seda antakse iga kahe aasta tagant neile, kes on andnud panuse Euroopa ühtsuse hoidmisse. Sellel aastal said auhinna Eesti, Läti ja Leedu. Vabariigi President on otsustanud toetada Eesti auhinnarahaga Eesti Agrenska Fondi ja Kiusamisvaba Kooli tegevust. 

 

"Meil on õnn elada ajal ja kohas, kus rahust rääkides peame eelkõige silmas turvatunnet. Kahjuks ei jagu turvatunnet alati kõikidele võrdselt. Mõlemad toetust saavad organisatsioonid aitavad meie nõrgemaid ja haavatavamaid – raske puudega noori ja nende peresid ning koolikiusamise ohvreid. Nad tegelevad sellega silmapaistvalt hästi ning nii võime uskuda, et kui praegune noor põlvkond täisikka jõuab, on neid probleeme üksjagu vähem," põhjendas president Kaljulaid.

 

SA Kiusamisvaba Kool tegutseb 2012. a. lõpust Eesti 50 koolis koolis kiusamise vähendamiseks ning kasutab selleks Turu ülikooli teadlaste poolt välja töötatud KiVa programmi.

 

Eesti Agrenska Fond on nõustamis- ja arenduskeskus puuetega lastele, noortele ja nende peredele. Nii laagrite korraldaja kui ka raske ja sügava puudega laste hoiuteenuse pakkujana on fond üks valdkonna suurimaid tegijaid Eestis, võimaldades puudega last hooldavatele peredele vajalikke puhkusevõimalusi. 

 

VP Kantselei

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo