Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Screen Shot 2018 07 26 at 3.00.48 PM

Pärast rasket haigust lahkus meie hulgast 76-aastasena legendaarne telemees Mati Talvik.

 

Mati Talviku surmast teatas tema poeg Artur Talvik. "Head sõbrad! Täna õhtul lahkus meie seast pärast rasket haigust Mati Talvik," kirjutas Artur Talvik. "Olgu tema taevased teed sama huvitavad, kui olid tema maised rännakud. Puhka rahus, armas isa!"

 

Eesti Rahvusringhäälingu juhi Erik Roose sõnul on Mati Talvik legend kogu Eesti rahva jaoks. "Lahkus legend, mitte ainult teleinimeste vaid kogu meie rahva jaoks," ütles Roose ERRile. "Ka meie viimasel hiljutisel kohtumisel, kui maestro pidas oma tööjuubelit, oli endiselt äratuntav tema otsatu heatahtlik karisma. Mati ja tema saated jäävad alatiseks nii Rahvusringhäälingu arhiivi kui tema kaasteeliste südameisse," rääkis Rahvusringhäälingu juht.

 

Mati Talvik (sündinud 11. aprillil 1942 Tallinnas) oli Eesti teleajakirjanik, kes töötas pikka aega Eesti Televisioonis. Tänavu 2. jaanuaril täitus legendaarsel ETV saatejuhil tööjuubel - 50 aastat ETVs.

 

Ta pälvis hulgaliselt tunnustust, muuhulgas teenelise ajakirjaniku tiitli (1982), Valgetähe IV klassi teenetemärgi (2006) ja Kuldmikrofoni auhinna (2008). Talvik oli Ajakirjanike Liidu auliige.

 

Mati Talviku paljudest saadetest oli eriti märgiline tema viimaste aastate saatesari Ajavaod” – lood inimestest, kes olid tegevad Eesti riigi saamis- ja kujunemisloos, portreteerides sealhulgas mitmeid diplomaate. Saatesarja kaudu on vaatajateni jõudnud Aleksander Warma, Oskar Kallase, Kaarel Robert Pusta ning mitmete teiste diplomaatide lood. “Ajavaod” pälvis käesoleva aasta alguses välisministeeriumi kultuuripreemia.

 

"Mul on ainult üks ettepanek. Kõik saated on meie arhiivis olemas. Võtke vaevaks ja vaadake, saate ise targemaks kui meie olime alguses ja saate inimestega tuttavaks, kes on palju Eestile teinud ja paraku, keda vähe teatakse," ütles Mati Talvik ise oma saatesarja kohta kultuuripreemia kätteandmisel. “Ajavaod” on järelvaadatav ERR.ee arhiivist.

 

Mati Talvik tegi ka mitmeid saateid väliseestlastest: "Ülemere meenutused Rootsist", "Eestlased Kanadas", "Ameerika eestlased" jpt.

 

VES/ERR

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo