Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

laheb ara usa suursaadik james d melville 82892613

James Melville.

 

USA suursaadik Eestis James D. Melville Jr teatas 29. juuni hilisõhtul sotsiaalmeedias, et ta lahkub protestiks Ameerika Ühendriikide presidendi Donald Trumpi poliitika vastu ametist.

 

Melville kirjutas Facebookis oma sõpradele saadetud sõnumis: «President, kes teatab, et Euroopa Liit «on loodud saama eeliseid Ühendriikide ees, ründama meie närust panka» või et «NATO on sama halb kui NAFTA», pole mitte ainult faktiliselt vale, vaid kinnitab mulle, et on aeg minna.» 

 

Melville'i sõnul oli ta üdini uskunud USA toetusse Euroopa Liidule ja NATO-le.

 

Suursaadiku kinnitusel lahkub ta kuu aja pärast, 29. juulil Eestist ning alustab pärast 33 aasta pikkust avalikku teenistust eraisikuna uut elu.

 

«Välisteenistuse ametniku DNAsse on programmeeritud toetada poliitikat ning meid koolitatakse algusest peale, et kui saabub hetk, mil seda ei ole enam võimalik teha, eriti olles juhtival kohal, on auväärne samm tagasi astuda. Olles olnud teenistuses kuue presidendi ning 11 välisministri alluvuses, ei arvanud ma kunagi, et see võib jõuda minu jaoks sellisesse punkti,» kirjutas ametist lahkuv suursaadik sotsiaalmeedias.

 

James Melville on president Obama määratud suursaadik Eestis 2015. aastast. Ameerika välisteenistuses on kujunenud reegliks, et uus president vahetab välja ka eelmise presidendi määratud saadikud, seega oli Melville määratud niikuinii Eestist lahkuma.

 

Kes Melville'i asendama asub, pole teada, sest mai lõpus võttis president Donald Trump tagasi Eesti juurtega Edward «Sonny» Masso nominatsiooni Eesti suursaadiku kohale. 

 

Teadaanne Melville’i tagasiastumisest jõudis ka rahvusvahelistesse meediaväljaannetesse nagu CNN, Deutsche Welle, Independent ja Foreign Policy, samuti kajastas teadet laialdaselt Venemaa meedia.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo