Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

7881067t1ha180

3. juunil toimus Roosna-Alliku mõisapargis järjekorras teine rabarberifestival. Festival ülistab ja kiidab üht esimest hõrku maitset põhjamaises kevadsuves.

 

Rabarberifestivali üks eestvedaja Kristiina Herodes ütles, et ainuüksi rabarberist rääkimine toob inimestele rõõmsa meele: „Eestlaste maitsemeelele sobib hästi see hapukas maitse, olgu see siis koogis, lihaga või mõnes joogis. Eelmisel aastal festivali korraldades saime väga vahvat tagasisidet ning see andis tõuke uuesti rabarberifestivali korraldada. Tellisime ka just festivalile tehtavaid tooteid,“ lisas ta.

 

MTÜ Roosna-Alliku Mõis tegevjuht Riina Pihl ütleb, et Roosna-Alliku mõisapark on väga hea koht rabarberifestivali pidamiseks. „Asume ju Kesk-Eestis, kuhu on hea sõita. Mõisapark, kus festivali korraldatakse, on kena ja loob hubase meeleolu. Festivali ajal on ka siinse ilusa mõisa uksed külastajatele avatud.“ 

 

Rabarberifestivalile sai tulla pakkuma oma rabarberist tehtud tooteid ja kaupu, nii proovimiseks kui ka kaasa ostmiseks. 

 

Festivalil pakutigi kõikvõimalikke rabarberist tehtud tooteid: kõigepealt muidugi kümned erinevad  rabarberikoogid, sealhulgas rabarberi napoleoni kook, aga ka rabarberiõlu, -siider, rabarberikali, - veinid, moosid tšatnid, kastmed, salatid...

 

Lisaks rabarberist tehtud toodetele ja kaupadele, sai osta-müüa ka käsitööd, istikuid ja aiatarbeid.

 

Juuni algus on rabarberi tippaeg, esimesed rabarberikoogid on selleks ajaks juba söödud, mannavahud tehtud ja moosid-tšatnid on valmimas. 

 

Lisainfo Facebookis: Facebook.com/rabarberifestival

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo