Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Tallinna Tehanikaülikooli (TTÜ) STARTERtech’i ja Prototroni selle hooaja võitjameeskond Timey pälvis USA-s toimunud eksklusiivse NGAL® ehk „Network Globally, Actocally” äriarendusprogrammi peapreemia ja 3000 USD suuruse rahastuse.

 

Timey meeskonna asutajaliikmed on Tallinna Tehnikaülikooli keemia eriala tudengid Laurent Läheb ja Martin Möllits, kes arendavad nutikat "parim enne"- indikaatorit toidukaubale, võimaldada tarbijatel valida kauplusest alati värske toode.

 

Timey poolt loodav andur salvestab reaalajas pakendi transpordil ja säilitamisel tehtud vead, informeerides seejärel tarbijat toote tegelikust „parim enne“ olukorrast. Tegemist on unikaalse tarbijasõbraliku lahendusega, mis tõotab revolutsiooni toidukauba turul, tuvastades tarneahelas tehtud vead, mis päädivad riknenud kauba ostjani jõudmisega. Nutiseade hoiab potentsiaalselt kokku tarbija kulusid ja ennetab tülikat kauba vahetus- ja kompensatsiooniprotsessi. 

 

Timey kaasasutaja Laurent Lähebi sõnul on juunikuu nädalad toonud meeskonnale võimsa ja põneva seikluse. „Me oleme juurde saanud palju uusi tuttavaid nii era- kui ka ärimaailmast, juba septembris sõidame ärireisile Namiibiasse, kus saame testida oma lahendusi maailma suuruselt esikümne hulka kuuulvas kalatööstuses“, tutvustas Läheb meeskonna tulevikuplaane. TTÜ tudengitest meeskonnaliikmed, kes töötavad täna õpingute kõrvalt ka Toidu- ja Fermentatsioonitehnoloogia Arenduskeskuses TFTAK, peavad oma lahenduse testimiseks juba läbirääkimisi piimatööstusettevõttega Valio. Möödunud kuul võitis Timey ka Mektory Starter-Tech programmi ja pälvis 5500 eurosuuruse prototüüpimise toetuse tehnoloogiliste äriideede  konkurssi Prototron kevadvoorus. 

 

NGAL® ehk „Network Globally, Act Locally“ toimus neljandat aastat ja tõi sellel kuul kokku kümme tudengimeeskonda Eestist ja USA-st. Programm sai alguse Tartus TÜ Ideelaboris, jätkus Tallinnas TTÜ innovatsiooni- ja ettevõtluskeskuses Mektory ning lõppes finaalvõistlusega Lincolnis Nebraska osariigis USA-s, kus meeskonnad esitlesid oma ideid ettevõtjatest ja investoritest koosnevale žüriile.

 

Tugevas konkurentsis õnnestus Eesti meeskondadel noppida kaks auhinnalist kohta. Kui esimese koha sai Timey meeskond, siis teise koha pälvis Tartu Ülikooli meeskond ResDec, mis tegeleb antibiootikumiresistentsust tuvastava tehnoloogia arendamisega. Kolmanda koha said Nebraska Wesleyan University tudengid, kes kohandasid kohalikule turule meile tuntud Barkingu laadset äppi. Eestit külastades külastasid Ameerika noored sealset start-up kogukonda ja mitmeid ettevõtteid.

 

NGAL® programmis osales seekord ka teine STARTERtech võitja, meeskond Laava Tech, mille 

kaasasutaja, TTÜ tudeng Tatjana Zaretskaja sai programmi vältel mitmeid pakkumisi USA kiirenditesse, mistõttu ootab teda juba varsti uus üle ookeani reis. LaavaTechi TTÜ doktorantidest koosnev arendusmeeskond loob taimekasvatuses kasutavate LED-valgustite energiasäästlikuse ja efektiivsuse kontrollmehhanismi, mis pakub tulevikus põllumajandusettevõtetele suuremat tootlikkust, aga samas ka rahalist kokkuhoidu. 

 

NGAL programmi viivad üheskoos ellu viis ülikooli: Tallinna Tehnikaülikool ja Tartu Ülikool Eestist ning College of Charleston, The Citadel Military College of South Carolina ja Nebraska Wesleyan University USAst. 

 

Programmi rahastab Harry and Reba Huge Foundation, mille asutaja Harry Huge saabub järgmisel nädalal Eesti visiidile, külastades muuhulgas ka TTÜ rektorit Jaak Aaviksood. Harry Huge pälvis 2006. aastal Maarjamaa Risti ja on üks teenekamaid aukonsuleid, kes esindas

Eesti Vabariiki Washingtonis USA-s juba enne Eesti Vabariigi taasiseseisvumist.

 

Lisainfo:

Katre Purga

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.  

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo