Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

7922693t1hedab

Mukri rabarada Raplamaal.

 

RMK avab augustis Eesti 100. sünnipäeva tähistamiseks RMK matkatee kolmanda Eestit läbiva 608-kilomeetrise haru, mis ühendab omavahel Lääne- ja Kirde-Eesti. 

 

RMK külastuskorraldusosakonna juhataja Marge Rammo sõnul ühendati töö käigus olemasolevad matka- ja õpperajad ning rajati uusi lõike. «Rada algab Matsalu rahvuspargi külastuskeskusest Penijõel, läbib viis maakonda, 39 kaitseala ning ühe rahvuspargi ja lõpeb Peipsi järve ääres Kauksis,» rääkis Rammo.

 

Uuele matkatee harule jäävad Läänemaal Kasari jõe luhad ja endisaegne Virtsu viinud raudtee tamm. Edasi möödub rada Varbola Jaanilinnast, Kõnnu järvest, Paunküla mägedest ning Aegviidu metsadest, kus kohtuvad kõik kolm üleriigilist matkateed.

 

Aegviidult kulgeb tee edasi Tapa külje alla, jõuab Neerutini, läbib Porkuni ja Tudu metsad ning Sirtsi soost mööda Kiviõlisse ja Püssi. Rada kulgeb edasi läbi Aidu karjääri ja Kohtla-Nõmme kaevandusmuuseumi mere äärde, piki põhjarannikut Toila pargini ja sealt läbi Voka Sillamäele ning Sinimägede lahingupaikadeni. Edasi läbi Sirgala ja Viivikonna Kurtna järvede Kuremäe kloostrini. Rada lõpeb Peipsi põhjarannikul Kauksis RMK külastuskeskuse õuel.

 

Uuel läänest kirdesse suunduval Penijõe–Aegviidu–Kauksi matkatee harul on juba olemas 26 lõkketegemise ja telkimise võimalust ning lisaks rajas RMK 19 uut juurde.

 

Rada on tähistatud kilomeetripostide ja suunavate viitadega. Täpseid rajakaarte ja -legende saab RMK külastuskeskustest. 

 

Suur ühismatk

 

Lisaks uue matkatee avamisele tähistab RMK Eesti sajandat sünnipäeva 6. – 25. augustini toimuva suure ühismatkaga, millest saab osa võtta kuni 650 inimest ning kokku läbitakse Eesti kuuest eri nurgast algavatel matkatrassidel 1800 kilomeetrit. 

 

Matkad on jagatud etappideks, mille algus- ja lõpppunktides saab matkaga liituda ja lahkuda. Liituda võib ka üheks või mitmeks etapiks. Juhendatavad matkarühmad alustavad liikumist matkateede otspunktidest Kauksist, Ähijärvelt, Penijõelt, Perakülast, Iklast ja Oandult ning kohtuvad 25. augustil matkapealinnas Aegviidus, kus peetakse lõpupidu.

 

Gruppe juhivad kogenud matkajuhid, teel tutvutakse ajalooliste lugude ja loodusväärtustega ning toimuvad ka õhtused lõkkeloengud. RMK suurel ühismatkal osalemiseks on vajalik eelnev registreerumine, mis on avatud 30. juunini. 

 

RMK kolme Eestit läbiva matkatee haru ääres on kokku kaardistatud 100 huvitavat ja olulist lugu, mis Eesti Vabariigi 100 aasta jooksul neis paigus aset on leidnud. Lisaks valmib «RMK 100» äpp, mis hakkab sisaldama kogu informatsiooni matkateel matkamise ja kultuuriobjektide kohta, aga ka erinevaid mänge. 

 

Täpsem info siit:

rmk100.ee

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo