Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

21. juunil toimunud valitsuse pressikonverentsil teatas peaminister Jüri Ratas, et kabinetiistungil otsustati alustada puidurafineerimistehase eriplaneeringu lõpetamisega.

 

Ratas teatas, et ta on korduvalt rõhutanud, et ei soovi juba eos nullida ettevõtjate initsiatiivi kasvatada inimeste jõukust. «Ettevõtted ja suured investeeringud loovad inimestele töökohti ja kasvatavad terve ühiskonna jõukust. Samas on selge, et kohaliku kogukonna arvamust arvesse võtmata tööstust rajada ei saa,» ütles ta. 

 

Peaminister selgitas, et peamiseks asjaoluks, miks eriplaneeringuga edasi minna ei saa, on kõigi olulisemate sihtrühmade, kohalike kogukondade ja kohalike omavalitsuste täielik vastasseis, mida ilmestavad ka mitmed kohtuvaidlused. 

 

Ratas kordas, et sõbralik ettevõtluskeskkond on jätkuvalt oluline.

 

Puidurafineerimistehase eriplaneeringu lõpetamise algatamise tingis väga suur tehase vastu pöördunud avalik huvi, ütles sotsiaaldemokraadist välisminister Sven Mikser neljapäeval saates «Otse Postimehest». «Rahvas ei ole seda projekti omaks võtnud ja valitsuse roll ei saa olla sellest ülekaalukast avalikust arvamusest üle sõita. Kindlasti on selles juhtumist teatud õppetunde osapooltele, kuid see ei saada mitte mingil moel ettevõtjatele sõnumit, et suurte projektidega ei olegi mõtet väikesesse Eestisse tulla. Seda kindlasti mitte,» ütles Mikser.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo