Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Lisaks president Kersti Kaljulaidile ja tema ametkonnale asuvad suve teises pooles Narvas ajutiselt tööle ka teiste riigiasutuste esindajad, kokku enam kui sada ametnikku.

 

"Välitööde sisu on viia ametnikud pikemaks perioodiks tööle pealinnast välja mõnda teise Eesti piirkonda, maakonda või linna," ütles ERR-ile ettevõtmisega tegelev kultuuriministeeriumi kultuurilise mitmekesisuse asekantsler Piret Hartman.

 

Narvas ollakse tema sõnul "välitöödel" 6.-19. augustini. "Hetkeseisuga on teada, et osaleb 120 inimest 12 riigiasutusest – ministeeriumid ja ametid – samuti on andnud nõusoleku osaleda Swedbank oma meeskonnaga," sõnas Hartman. "Välitööde põhieesmärk on küsimustele leida lahendused kohapeal ning aidata piirkonda."

 

Ühine ajutine kontor pannakse üles Tartu Ülikooli Narva Kolledžis. "Majutusküsimused ja muud olmeteemad lahendavad konkreetsed asutused oma töötajate puhul individuaalselt," lausus Hartman.

 

Hartman ütles, et kultuuriministeeriumile on olulised arengustrateegiate (Ida-Virumaa programm, Ida-Virumaa arengukava ning Lõimuv Eesti 2030) jaoks sisuliste ideede kogumine koostöös ametkondade ning kohalike partnerorganisatsioonidega. 

 

Valitsus on teinud otsuse Ida-Virumaa programmi algatamiseks 2018. aasta sügisest. Ida-Virumaa arengustrateegia peab valmima 2019. aasta jaanuariks, Lõimuva Eesti 2030 kokkupanemine toimub 2018-2019. 

 

Kahe nädala jooksul peetakse sissejuhatav seminar, seejärel kaheksa seminari kohalikes omavalitsuses ning lõpus tehakse töödest kokkuvõte. Samas korraldavad valdkonnad ka oma seminare ja kohtumisi, lisaks toimuvad ekskursioonid, keelekohvikud ja palju muud. Loomulikult korraldavad eri asutused ka iseendale vajalikke sündmusi ja kohtumisi.

 

President Kersti Kaljulaid on Narvas kokku kuu aega ja teeb seda kolmes jaos, augusti lõpus ja septembri alguses kaks nädalat, ühe nädala novembri keskel ja teise kuu lõpus.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo