Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

IMG 8965

Eesti, Läti, Leedu ja Rootsi välisministrid Balti päeval.

 

Tuhanded Skanseni külastajad said 26. mail osa Eesti, Läti ja Leedu sajanda juubeli tähistamisest Rootsis. Kohal viibisid välisministrid kõigist kolmest Balti riigist.

 

Päeva avas Rootsi välisminister Margot Wallström, andes Lätile, Leedule ja Eestile Rootsi valitsuse nimel juubelikingina üle 30 miljoni rootsi krooni suuruse sajandifondi. Fondi eesmärk on riikidevaheliste suhete jätkuv süvendamine.

 

“Balti päev on suurepärane näide Rootsi vähemusgruppide koostööst. Eestlased, lätlased, leedulased ja rannarootslased on säilitanud oma kultuuri samal ajal, kui on integreerutud Rootsi ühiskonda. Samuti oleme toeks Rootsi saabuvatele kaasmaalastele,“ ütles Leelo Pukk, 2018. aasta Balti päeva projektijuht. 

 

"Mul on hea meel tähistada Eesti 100. sünnip.eva Rootsis rahvuskaaslaste ja sõprade keskel ning ma soovin tänada meie kogukonda selle eest, mida nad igapäevaselt teevad selleks, et hoida eesti keelt, eesti meelt ja eesti vaimu," ütles välisminister Mikser oma pöördumises Balti päeva tähistamisel. 

 

“Maailma vanim vabaõhumuuseum Skansen on ideaalne koht, kus tutvustada meie laulu-, rahvatantsu- ja käsitöötraditsioone ning inspireerida inimesi oma juurte ja päritolu vastu huvi tundma. Rootsis oleme jõudnud uude faasi, kus 1944. a. paadipõgenike ja nende järeltulijate poolt loodud kultuuri ja seltsielu aitavad edasi kanda hiljuti ümberasunud. Nii on Stockholmi eestlaste rahvatantsurühm Virvel saanud uut jõudu nende eelkäijast Kassarist ja Pakrilased noorest Virvelist. Tihe koostöö toimub meie päritolumaade valitsuste ja kultuuriühendustega. Inimesed on liikuvamad kui kunagi varem. Nii tore oli näha siin Vormsi saarelt noori tüdrukuid autentsetes rahvariietes,” ütles Rootsi Eestlaste Liidu juhatuse esimees Sirle Sööt.

 

“Balti koostöö Rootsis ei piirne ainult kultuurivaldkonnaga. Ühisdemonstratsioone korraldame ka Läänemere keskkonna kaitse ja julgeoleku teemadel. Lisaks infovahetus turismi- ja ettevõtlusvaldkonnas,” lisas Sööt.

 

Balti päeva korraldas Baltikumi koostöörühm, mis koosneb rootsieestlaste, -lätlaste ja -leedulaste ning rannarootslaste keskorganisatsioonide esindajatest Rootsis. Eilne Balti päev oli järjekorras

neljateistkümnes. Tänavu, kui Eesti, Läti ja Leedu tähistavad oma sajandat juubelit, oli pidu eriti suurejooneline koos külaliste, tantsijate ja lauljatega kõikidest naaberriikidest. 

 

Balti päeva 2018 töörühm: 

 

Leelo Pukk, Rootsi Eestlaste Liit (REL)

 

Sirle Sööt, Rootsi Eestlaste Liit (REL)

 

Anna-Greta Ter-Borch, Eestirootslaste Kultuuriselts (SOV)

 

Lars Rönnberg, Eestirootslaste Kultuuriselts (SOV)

 

Ieva Reine, Lätlaste Liit Rootsis (ZLA)

 

Juris Rozitis, Lätlaste Liit Rootsis (ZLA)

 

Stefano Giangiacomo, Rootsi-Läti Ühing (SLF)

 

Veronika Paulauskas, Leedukate Liit (LBS)

 

Marijus Sabalas, Leedukate Liit (LBS)

 

Rootsi Eestlaste Liidu pressiteade, 

kontakt: Sirle Sööt 

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo