Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Tallinn tutvustas 29. ja 30. mail kõigist maailmajagudest pärit külalistele, kuidas võib linna juhtida ja hallata nutikate arenduste ja interneti abil. 

 

Tallinnas toimunud e-valitsemise konverents tõi Eestisse mitmeid rahvusvaheliselt väljapaistvaid digiarengute asjatundjaid ning tutvustas Eesti e-riigi viimaseid suundumusi enam kui 80 riigi esindajale. Kahepäevasel konverentsil astus üles enam kui 30 digiarengute asjatundjat ja suunajat. Konverentsi avas president Kersti Kaljulaid ja selle peaesinejad olid Beth Simone Noveck, Andrew Keen, Guénaëlle Gault ja Niels Godfredsen. Konverentsil osalesid Santa Lucia peaminister, Afganistani, Antigua ja Barbuda, Hispaania Kataloonia regiooni, Kongo, Mali ja auritiuse IT-ministrid ning suured delegatsioonid Ukrainast ja Gruusiast. Konverentsil olid esindatud kõik maailmajaod, 11 riigist olid kohal ministrid.

 

E-riigi Akadeemia arendusdirektori Hannes Astoki sõnul keskendus tänavune konverents internetikasutajate ootustele ja vajadustele riigiga suhtlemisel ja digitaalsel asjaajamisel. "Riigid

ja omavalitsused seisavad silmitsi tõsiasjaga, et inimesed on internetis, kuid nemad mitte, või on seal kasutajate jaoks väga ebamugavalt," ütles Hannes Astok. "Konverentsi mõte on teadvustada valitsustele ja organisatsioonidele vajadust olla oma rahva jaoks olemas ka internetis ning pakkuda ideid, kuidas tuua kogukonnad, omavalitsused, IT-ettevõtted ja start-upid arendama inimestele vajalikke ja käepäraseid teenuseid. E-riigi arendamine on ühislooming, mitte ametkondade ajaviide. Eesti võiks olla siin eeskujuks."

 

Konverentsi aruteludes otsivad eksperdid muu hulgas vastust küsimustele, kas Euroopa Liidu uus andmekaitseseadus takistab või toetab digiarengut, kas riigid suudavad pakkuda kodanikele kasutajakeskseid e-teenuseid ning millised on digiajastul demokraatia proovikivid. Ühtlasi saab tutvuda Eesti IT- ja digivaldkonna iduettevõtete ning idapartnerlusriikide e-riigi arendamise kogemuste ja uuemate arengutega.

 

http://tallinnconference.ee/

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo