Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

maimu ja turvaskaudid

Tänavu kevadisel Eesti Skautide Ühingu tänuõhtul aasta skaudijuhi tiitli pälvinud skautmaster Maimu Liis Nõmmik oma turvameestega ehk värskelt eeskujuliku skaudi märgi saanud juhid, vasakult: New Jerseyst pärit, enam kui 15 aastat Eestis elanud Ryan Jenkins (Keila Pantrid), Meelis Zujev (Keila Pantrid), aasta skaudijuht 2017 Maimu Nõmmik (Tormilind, Tallinn), Jaan Silvet (Tormilind) ja Tanel Lambing (Keila). Foto: Aivar Aasma (Tuulemetsa, Harku)

 

24. märtsil toimus Eesti Skautide Ühingu (ESÜ) aasta tähtsaim juhtimisüritus üldkogu Skaudimajas Juurdeveo tänavas Tallinnas, millele järgnes samal õhtul hubases Roseni tornis Rotermanni kvartalis traditsiooniline tänuõhtu.

 

Keda valiti juhatuse, revisjonikomisjoni ning EGL ja ESÜ nõukogu liikmeteks, kes pälvisid sel aastal edutuse, aunimetuse ja teenetemärgi – kõige selle kohta saad lugeda ESÜ kodulehelt (www.skaut.ee > uudised >ESÜ Üldkogu ja Tänuõhtu).

 

Noored said edutused jüripäeva paraadil, mis toimus nagu ikka, jüripäeva laagri raames, sel aastal Narvas 27.-29. aprillil. Ka sellest saab lugeda ESÜ kogulehel internetis ja Eesti Skautide Ühingu Facebook’i lehel.

 

Aasta skaudijuhile, skautmaster Maimu Liis Nõmmikule üleantud diplomil on kirjas: „Maimu on sündinud Kitcheneris Kanadas ja skautluses-gaidluses olnud juba hundueast alates, alustades Välis-Eesti üksuses gaidina.” Täpsemini on Maimu skm Tõnis Nõmmiku ja kadunud ngdr Juta (Saaret) Nõmmiku vanim laps, kes juba väga väiksest peast viibis laagrite läheduses nii Kotkajärvel kui Järvemetsas, kuna tema ema pere siirdus peale Saksamaale põgenemist New Yorki. Kui Tõnis Nõmmik oli 1960ndate aastate lõpus kolm aastat Buenos Airese ja Brasiilia eesti koguduste kirikuõpetaja, lõi pere aktiivselt kaasa ka sealses eesti gaidi-skaudi tegevuses ja laagrites. 

 

Toronto Põhjala Tütarde lipkonnas oli Maimu hiljem gaidide rühmajuht ja Hamiltoni Kotka lipkonna piibrite / kobraste (eelhundude) juht. Ta on lõpetanud Eesti Skautide Maleva korraldatud Metsamärgi kursuse aastal 1986. Teenetemärgi Põhjatäht III järgu sai ta Torontos ja Põhjatähe II järgu Eestis. Samuti Eestis on ta pälvinud teenetemärgi Rajatäht III.

 

Eestisse kolides 1991 on Maimu skautluse tegemistes kaasatud olnud ESÜ loomisest peale ehk aastast 1992. Ta oli ESÜ asutajaliige, olnud ESÜ peastaabi liige (k.a. välissekretär), tegev koolitus- ja tegevusprogrammi väljatöötamisel ning ka mitme suurlaagri meeskonnas. 

 

Tormilinnu lipkonnaga liitus ta 2012. aasta sügisel alul hundukarja juhina ning nüüd on temast saanud kogu lipkonna ja ka skautide juht. Ta on kolm aastat olnud ühtlasi Rävälä Maleva (Põhja-Eesti) staabi liige ja 2017. aastast Rävälä Skautide Maleva juht. Hetkel on ta lisaks ka ESÜ koolitusmeeskonna liige.

 

Maimu kaitses oma skautmasteri väitekirja suvel 2016 ning on hetkel ainus naissoost skautmaster Eestis. 

 

Maimu töötab enda loodud firmas „K&M events & more“, mis aitab korraldada üritusi ja igasugu vajalikku asjaajamist. Ta töötab ka maakleri ning raamatupidajana ning muidugi tõlgib vajadusel. Maimul on 11-aastane poeg Kusti (Karl August), kes on ka Tormilinnu skaut.

 

Enda väitel on tema suurim saavutus olnud kaasa aidata Eesti Skautide Ühingu saamisel maailma skautide organisatsiooni liikmeks aastal 1995. Maimu on eeloleva suve nelja lipkonna (Tormilinnu, Keila, Tuulemetsa ja Kaljukassi) ühislaagri „Nelja sõbra laager” eestvedaja, mis leiab aset 15.-21. juulil ESÜ laagrialal Tagametsas.

 

Maimu on alati pühendunud, põhimõtteline, abivalmis ja uskumatu jõu- ja ideedevarudega juht ning sõber. Ta toob jätkuvalt näiteid oma (ja oma juhtide) kogemustest väljapool Eestit hoitud pikkadest gaidi-skaudi aastatest ja laagritest. Näiteks Metsajõulupuu traditsiooni on ta taas siin tutvustanud ja juurutanud ning vähetähtis ei ole ka söögijärgne tänulaul „Sind taevaisa täname me selle toidu eest. Aitäh, pererahvas!” Seda laulavad Eestis siiani ainult Tormilinnud, aga oleme uhked eeskujuks olemise üle! Iga hoitud ja jagatud tarkusetera ning  viisakus loeb. Ring on täis – suur sõprusring, mis siiamaani tuge ja jõudu annab.

 

Oleme uhked Su üle, Maimu!

 

Nskm Riina Kindlam,

Tormilinnu hunduparviku juht, kõigi Maimu gaidi- ja skaudisõprade nimel

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo