Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Toomas Reinsalu on kaotanud igasuguse lootuse. Ideest istutada üks tamm sai viisteist tuhat istikut ning enam ei ole neist võimalik kuidagi lahti saada.

 

"Kolm aastat tagasi oli ajalehes nupuke, kus oli öeldud, et iga eestimaalane peab 2018. aastal istutama tamme," meenutab Toomas ideed, mis oli tema sekelduste alguseks.

 

Tallinna tammede alt korjas ta 40 kotitäit tammetõrusid, mis kokku kaalusid umbes kakssada kilogrammi. Mees läks pisut hoogu ja ideest istutada vabariigi juubeliks üks tamm sai 15 000 tammeistikut.

 

Ta on püüdnud neist igal võimalusel vabaneda. Küll on pakkunud riigikantseleile, küll Eesti Energiale. Astus isegi ülemaailmse tammekasvatajate ühingu liikmeks, olles seal nüüd Eesti ainuke esindaja. "Pöördusin Soome nelja liikme poole, et nad aitaksid mind," räägib Toomas. Põhjanaabritele oli tammekasvatus aga ainult hobiks, mitte äriks, ja Reinsalule neil aega polnud.

 

Toomas on oma sõnul paraja portsu otsas ja kardab, et peab kõik tammed hävitama: "Oleks pidanud võtma elupuud ja okaspuud, et neid müüakse kaubanduskeskustes. Aga lehtpuid enamasti ei müü keegi. Ega mina ei teadnud, et asi nii hulluks läheb!"

 

Kui keegi soovib Toomasel aidata vabaneda tammedest, siis tema meiliaadress on This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

VES/delfi.ee

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo