Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

peale empsudepaeva 082

Fotoaparaat on kinni püüdnud näidispäiksekiire tõestamaks, et tegu pole lavastuse ega kunstiüritusega. Ikka pesuehtne kopituspeletuse talgupäev. Foto: Riina Kindlam

 

Kopi(tus)haisu tunneme me kõik. Kui vana talumaja on 7 kuud üksinda kütmata suvitajaid oodanud, on rõskus, niiskus ja lausa hallitusmekk kiired kappi ja kõikjale tekkima. Õnneks algas Eestis pooleteise nädala eest kuumalaine. "Et saada pruuniks teiseks juuniks," nagu tõotavad ansambli Curly Strings kuulsad laulusõnad, ei ole tänavu üldsegi probleemi.

 

Emadepäevaks oli enamjaol jume näol. Ja kui linad, püürid ning rätikud saaksid päevitada, õhetaksid nendegi põsed pärast kahepäevast maratonröstimist ehk kuivatus- ja värskenduskuuri kuuma päikese all murulapil Saaremaa südames. Ise ei pea suurt midagi tegema, kuid tulemus on muljetavaldav. Ja mis meil viga laotada ja pärast sorteerida-revideerida; meie ei jõudnud siia päris esimestena, et pidanuks hiirekaka ja muu mittepoeetilisega tegelema. 

 

Üks toredamaid maaelu rituaale on päikselisel hommikul voodipesu ja -riiete nöörile tuulduma viimine ja patjade päikesepatareide laadimine. Õhtul värskusest pakatavasse päikesepessa ronimise psühholoogilist ja füüsilist mõju ei maksa alahinnata. 

 

Kloppimine on ka tore koristussport. Mäletate, kuidas teile kunagi ammu rütmilist ja kätejõudu nõudvat raskete kaltsuvaipade kloppimist õpetati? Vanemad inimesed on norivalt nooremate põlvkondade tümpsuva taustaga muusikale (ehk "tümpsule") ka "vaibakloppimise" nime andnud. Kloppida võib üksipäini vaibakloppijaga, aga paarilisega on alati lõbusam.

 

Riina Kindlam,

Tallinn

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo