Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

ID-kaardi turvavea avastanud Tšehhi teadlane Petr Švenda ütles Tallinnas Kultuurikatlas toimuval konverentsil, et teadmine turvaaugust jõudis Eesti ametnikeni 30. augustil ainult seetõttu, et tal oli sõber Riigi infosüsteemide ametis, kellega oli ta koos tööd teinud ja koos ka mõned õlled võtnud. 

 

Eesti ametivõimude eraldi teavitamine ei olnud Švenda sõnul uurimisgrupi jaoks iseenesestmõistetav, sest nad olid juba eelmise aasta 1. veebruaril Infineoni, kelle koodi Eestile ID-kaarte tootev Gemalto kasutab. Infineon hakkas seejärel oma kliente teavitama ja juba 20. juunil peatas Austria turvavea tõttu oma kaartide sertifikaadid. 

 

„See oli kahtlane, et Eesti andis jätkuvalt välja IDkaarte vastsündinutele ja seetõttu me teavitasime 30. augustil ka Eestit,“ rääkis Švenda, kellel oli RIAs tuttav. „Ma teadsin Martin Paljakut isiklikult tänu Opensource’ile ja tänu mõnele õllele, mida me olime viimaste aastate jooksul koos ära joonud,“ ütles ta.

 

VES/delfi.ee

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo