Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Poliitikauuringute keskus Spatial Foresight esitleb juunis Tallinnas toimuval Läänemere Strateegia (LMS) Aastafoorumil uuringut „Euroopa Liidu Läänemere Strateegia pärast 2020“, mis analüüsib ja annab juhiseid, kuidas parandada Läänemere regiooni poliitikaid, et  saavutada eesmärke nagu näiteks Läänemere saastatuse vähendamine aastaks 2021 puhta mere tähisteni. 

 

Spatial Foresight poliitikauuring tõstatab probleemidena keerulise juhtimisstruktuuri ja paindlikkuse. „Oluline on lihtsustada juhtimist, suunata täpsemalt ja vajaduspõhisemalt rahastust ning reageerida kiiresti uutele trendidele ja väljakutsetele. Samuti on oluline, et Läänemere programmidel oleks konkreetsemad fookused ja ülesanded. On hea näha, et viimasel aastatel on selle suunas liigutud,“ ütles uuringu üks autoritest Dr. Kai Böhme.

 

„Kõik märgid näitavad, et Läänemere-äärsete riikide koostöötahe on suurenenud ja see annab lootust, et järgmise kümne aasta jooksul suudetakse saavutada märksa paremaid tulemusi, kuid seejuures tuleb olla paindlik ja käia kaasas pidevate muutustega,“ ütles Böhme.

 

Läänemeri on üks maailma kõige reostatumaid sisemeresid, mis tuleneb paljuski merd ümbritsevate arenenud maade majandustegevusest; tuhandetest tonnidest keemiarelvadest, mis on teise maailmasõja ajal vette heidetud; aga ka ülekalastamisest ning tihedast meretranspordist. 

 

Euroopa Liit (EL) on seadnud eesmärgiks taastada Läänemere hea ökoloogiline tasakaal, kuid tegevus pole olnud erinevatel põhjustel piisavalt tulemuslik, et eesmärki tähtaegselt täita. Esimese EL liikmesriikide vahelise regionaalse makrostrateegiana peaks aga LMS koostööraamistik just võimaldama kompleksprobleemide lahendamiseks vajalikku koostööd teha. 

 

„Selles uuringus on mitmeid praktilisi nõuandeid, kuidas koostööd tõhustada, et jõuda püstitatud eesmärkideni nagu Läänemere ökoloogilise tasakaalu taastamine. Juunis arutame kõrgetasemelisel foorumil kuidas Läänemere strateegiaga edasi liikuda,“ ütles välisminister Sven Mikser.

 

Euroopa Liidu Läänemere strateegia üheksas aastafoorum toimub Tallinnas 4.-5. juunil, 2018. Foorumi korraldavad Eesti Välisministeerium ja Balti Arengufoorum ja teised partnerid, tehes koostööd Euroopa Komisjoniga. Aastafoorumile koguneb ligemale 700 osalejat valitsustest, rahvusvahelistest organisatsioonidest, vabaühendustest ülikoolidest ning kohalikest ja piirkondlikest omavalitustest.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo