Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Reformierakond valis ainsana erakonna esimehe ametikohale kandideerinud Kaja Kallase 88,99 protsendilise toetusega erakonna esimeheks. Kallas sai 1199 häälest 1067. Endine esimees Hanno Pevkur valiti 869 poolthäälega erakonna juhatusse. 

 

Praegune Euroopa Parlamendi liige Kaja Kallas enne suve teist poolt Brüsselist lahkuda ei kavatse. 

 

Kaja Kallas on esimene naine, kes Reformierakonna etteotsa saab. Seda kohta on varem püüdnud ka Keit Pentus-Rosimannus, kuid Autorollo skandaali tõttu see võimalikuks ei osutunud.

 

Erakonna asutaja, kunagise esimehe ja praeguse auesimehe Siim Kallase tütrele Kaja Kallasele on ette heidetud juhtimiskogemuse puudumist, mis tema edaspidist potentsiaalset peaministri ametis jätkamist raskendada võiks. Samas on Kallas erinevalt mõnestki olulisest erakonnakaaslasest teinud vandeadvokaadina tõsiseltvõetavat karjääri ka väljaspool erakonda.

 

Kallas on üks kooseluseaduse esitajatest. Samuti pooldab ta pigem liberaalsemat alkoholipoliitikat. Lisaks on ta väitnud, et maailmas hästi toime tulevates riikides on maksud pigem väikesed ja riik pigem õhuke, kuigi selle väite on analüütikud üldiselt ümber lükanud. Kallas toetab ühtlase 500-eurose tulumaksuvaba miinimumi sisseseadmist ja praegusest solidaarsuspõhisest tervishoiusüsteemist loobumist.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo