Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

merikotkas lumisel pesal kevad esimesel paeval

Kuna maastik on Eestis ikka veel jätkuvalt talvine – paar väiksemat sula, eelkõige kõrgenevast päiksest, kuid ikkagi lumekate, jääkaaned ja miinuskraadid – siis esimesel ametlikul kevade päeval 20. märtsil ei osanud ette kujutada, et mõni lind juba pesal mune haudub. 

 

Merikotkas (white-tailed eagle) ei ole aga tavaline lind. Teda puude raagus seis ei heiduta ning pesakaamera tõi otse koju imelise vaatepildi: kuldne majesteetlik lind keset lund! Minge võrguaadressile www.looduskalender.ee , seal saab ülevalt äärest valida ka teiste loomade reaalajas pilti näitavaid kaamerad, mille kaudu saab nende imelisi tegemisi jälgida. Rannal peesitavad hülged alles tulevad, aga metskitsed on tihti söögiplatsil, linnud söögimajal ja kannatlikul vaatlejal võib õnnestuna ka ilvest kaamera vaateväljas näha. Pesade otsekaamera võrgulehte lahti jättes on mõnus muu töötegemise taustana kuulata Eesti metsa linnulaulu ja tuulevihinat.

 

kitsed

 

Mere sulades ka lainelaksu Käsmu, ja salajases šaakalite (jackal) rannas. Aga olge valmis vaikust lõikavaks linnuvanema rõõmukisaks, kui toimub vahtkonnavahetus ja kauaoodatud sirutus- ning söögipaus. 

 

Ekraanitõmmis: looduskalender.ee;

tekst: Riina Kindlam,

Tallinn

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo