Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Alates 3. veebruarist on Eesti Rahva Muuseumis avatud Eesti Vabariigi juubelile pühendatud fotonäitus „Eesti läbi 100 silmapaari“. Toomas Volkmanni, Tõnu Tunneli ja Tõnu Runneli portreening meeleolufotod jutustavad pildikeeles Eesti sajandi lugu.

 

„Eesti inimesed kannavad endas riigi ajalugu ja jutte, mida pajatada, on meil palju. Nii mahuka ja ausa ajaloosalvestise tegemine on väga sügav kummardus Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale ning leiab kindlasti tee paljude südametesse,“ sõnas Riigikantselei EV100 korraldustoimkonna juht Jaanus Rohumaa.

 

„Fotodel on jäädvustatud kõik eesti kultuuri pühendunud kandjad. On nii tuntud eestlasi kui ka hulganisti neid, kellega kohtute esimest korda. Kõige vanem neist on sündinud 1918. ja kõige noorem 2017. aastal ehk iga Eesti Vabariigi aasta kohta üks portree,“ kirjeldas rändnäituse üks korraldajatest, Kaire van der Toorn-Guthan.

 

Portreteeritute hulgas on helilooja Arvo Pärt, moelooja Aldo Järvsoo, kirjanik Hando Runnel, laulja Tommy Cash, kirjandusteadlane Mihhail Lotman, pesudisainer Kriss Soonik-Käärmann, “Teeme Ära” juht Eva Truuverk, ERRi korrespondent Moskvas Anton Aleksejev, lasteraamatute illustraator Ilon Wikland, kirjanik ja lavastaja Jim Ashilevi, dirigent Paavo Järvi, Eesti vanim šokolaadimeister Otto Kubo, vigursuusataja Kelly Sildaru jpt.

 

Näitusel tuleb esitlusele ka 100 vaadet tuntuimatest Eesti paikadest, ehitistest, emotsioonidest, saavutustest ja fenomenidest, mis annavad ka Eestit mitte tundvale inimesele aimu meie kultuurist, loodusest, tehnikasaavutustest, köögist, kommetest. Visuaalid seovad ühtseks tervikuks lühikesed tekstid eesti ja inglise keeles.

 

Näitus jääb ERMi fuajees avatuks 31. märtsini 2018.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo