Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

2018. aasta 1. Jaanuaril jõustus Eesti ja Austraalia vahel sotsiaalkindlustusleping, mis tagab inimestele ühest riigist teise liikumisel sotsiaalse kaitse.

 

Muudatus puudutab Eestis ja Austraalias elavaid vanaduspensionieas isikud, kes on omandanud pensioniõiguseid ühes või mõlemas riigis, ning kes soovivad, et nende väljateenitud pension makstakse teise riiki. Lisaks puudutab jõustuv leping Eesti ja Austraalia tööandjaid, kes soovivad oma töötajaid vastavalt lepingule teise riigi territooriumile lähetada, säilitades neile kindlustuskaitse ja tasuda ka sotsiaalkindlustusmakseid koduriigis.

 

Leping Eesti ja Austraalia vahel tagab, et inimesele määratakse ja makstakse pensioni sõltumata sellest, kumma riigi territooriumil ta elab. Seega on edaspidi võimalus saada Eesti pensioni ka Austraalias elaval inimesel. Kui aga inimesel puudub Eesti pensioniõiguse tekkimiseks Eestis nõutav pensionistaaž, mis näiteks vanaduspensioni puhul on 15 aastat, siis on selle nõude täitmiseks võimalik liita Eestis omandatud pensionistaaž Austraalia vastava kindlustusperioodiga.

 

VES/Meie Kodu

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo