Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Aastavahetus Tallinnas, sealhulgas ka presidendi uusaastatervitus, jõudis eestlaste kodudesse ETV oteülekandena Vabaduse väljakult. Paljude televaatajate hämmastuseks ei kõlanud sel aastavahetusel eesti hümni, nii nagu see on olnud eelnevatel aastatel.

 

ERR aastavahetuse programmi vastutav toimetaja Karmel Killandi teatas, et tegemist oli korraldajate ühise otsusega, kuna Vabaduse väljakul poleks hümni laulmiseks olnud piisavalt väärikat keskkonda.

 

Samas oli hümni ärajätmine ülatus nii president Kersti Kaljulaidile, kes oma sotsiaalmeedia kontol kahetsust avaldas, seda enam, et tema kantselei oli otsusega kursis – kui ka Ringhäälingunõukogu esimehele Rein Veidemannile, kes ERR juhtkonnalt aru päris.

 

ERR juhatuse esimees Erik Roose arvates oli hümni ärajäämise puhul tegu kahetsusväärse eksimusega, millest tuleb teha vastavad järeldused tulevikuks.

 

Küsimusele, kuidas konkreetne otsus sündis või kes otsustas hümni ära jätta, korraldajad siiski vastata ei osanud.

 

VES/ERR/PM

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo