Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

7434487t1hd68a

Ligi aasta eest esitles EAS Eesti uut brändi ja kodulehekülge. Läbivaks kujundiks oli omamoodi rändrahn, mida rahvasuus ka oksendavaks kilpkonnaks ja nutvaks siiliks ristiti. Projektiga jätkatakse, ent mainitud kujund on praeguseks kõrvale heidetud. Brändi loomine läks maksma ligi 250 000 eurot.

 

Praegu Eesti Disainimeeskonna loodud brändi kodulehekülge vaadates torkab silma, et visuaali on muudetud – kujutised on kandilisemad, mainitud "nutvat siili" pole kuskil.

 

Eesti brändi projektijuht Liisi Toots selgitas Delfile, et EAS on koostöös  partneritega viimase aasta jooksul jõudsalt edasi arendanud tasuta jagatavaid fotosid ja illustratsioone, mida saab kasutada Eesti tutvustamisel. "Lisaks on veebist leitav ka juhendmaterjal, mis aitab neid kõige paremini kasutada. Tänaseks on pildipangas juba 514 fotot, on valmis tehtud slaidiesitluste põhjad ning jätkuvalt saab kasutada uut Eesti kirjatüüpi," märgib ta.

 

Ent "nuttev siil"? Toots nendib, et nimetatud roheline kujunduselement ei ole tõesti täna kasutuses.

 

Alguses oli ju just see üks esinduselementidest. Kas loobuti avaliku kriitika pärast? "Roheline rahn ei olnud esinduselement, tänu sellele, et see oli trükitud kotile, sai see lihtsalt esindusliku meediatähelepanu. Iseenesest ei ole idee kasutada rahnupilte Eesti tutvustamisel kuhugi kadunud, neid leiab fotodelt ja illustratsioonidelt ka praegu," ütleb Toots.

 

Eesti brändi töötas välja disainimeeskond, mida juhib Alari Orav. Meeskonda kuulus seitse liiget, kokku panustas töösse viie kuu jooksul 20 inimest. Platvorm loodi järgmiseks 10–15 aastaks.

 

“Nutva siili” ja muud Eesti brändi uuendused maksis kinni Euroopa Liit (EL) struktuurifondide vahenditest.

 

Aastal 2002 loodi esimene katse defineerida Eesti brändi – «Welcome to Estonia» märk läks maksumaksjale maksma üle 13 miljoni krooni ehk 830 000 eurot. Märk ei leidnud laia kasutust. 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo