Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

RAI 7958

"Tänased laureaadid näitavad taaskord, et Eestis on võimalik saada head haridust igas Eesti paigas— nii Võrus, Tallinnas, Tartus kui Palal. Eestlaste maavara asub kahe kõrva vahel, mistõttu peame kõikjal hoidma ja arendama oma ühtluskooli," ütles president Kersti Kaljulaid 14. detsembril Kadriorus 2017. aasta noore haridustegelase preemiaid ja reaalteaduste eripreemiat üle andes.

 

2017. aasta noore haridustegelase preemiad said Tartu Annelinna Gümnaasiumi matemaatika õpetaja Maksim Ivanov, Anna Haava nimelise Pala Kooli direktor Grete-Stina Haaristo ja Võru Gümnaasiumi direktor Karmo Kurvits. Reaalteaduste eripreemia pälvis Tallinna Reaalkooli keemia õpetaja ja õppealajuhataja Martin Saar.

 

Laureaatide nimel kõnelenud Martin Saar ütles, et eestlased on hariduse usku rahvas. "Eestlaste usk haridusse tuleb meie kodudest, meie lähedastelt ja õpetajatelt. Tahan jagada meile osutatud tunnustust ka nendega ja ka meie õpilastega," ütles Martin Saar.

 

Maksim Ivanov on Tartu Annelinna Gümnaasiumi matemaatika õpetaja, kes viib õppetööd läbi keelekümbluse põhimõtteid kasutades. Paralleelselt on Maksim Ivanov Tartu Ülikooli Teaduskooli matemaatikaõppe peaspetsialist, innukas reaalteaduste õpetamise metoodika uuendaja, sh digitehnoloogia kasutamisel õppetöös. Tema loodud õppevahendeid on auhinnatud Tiigrihüppe ja HITSA konkurssidel.

 

Grete-Stina Haaristo on Pala Kooli direktor ja hetkel Eesti noorim koolijuht. Ta on koolis algatanud mitmeid innovaatilisi ettevõtmisi (koostöö Nutilaboriga jms) ning innustanud koostööd nii õpilaste kui ka lapsevanematega.

 

Karmo Kurvits on Võru Gümnaasiumi direktor ja õpetaja. Kooli loojana on Karmo Kurvits olnud visionäär ja eeskuju, teinud mõtestatud valikuid, lähtudes kooli asukohast, kogukonnast ja selle elust-olust. Ettevõtlusõpetajana on ta juhendanud umbes 50 õpilasfirmat, kellest üks tuntuimaid on puidust käekellade tootja Wooch.

 

Martin Saar töötab Tallinna Reaalkoolis keemiaõpetaja ja õppeala juhatajana. Ta on oma töös paistnud silma väga võimeka ja mitmekülgse õpetajana: ta on juhendanud õpilasi, kes on saavutanud silmapaistvad kohti üleriigilistel ja rahvusvahelistel olümpiaadidel, ta on koostanud ja toimetanud metoodilisi materjale, ta on algatanud ja viinud ellu uuendusi õpetamises, jagades vastavat kogemust ka paljude kolleegidega.

 

Noore haridustegelase preemiaid rahastab Danske Bank ning nende suurus oli kõikide laureaatide puhul 4000 eurot. Reaalteaduste eripreemiat rahastab Skype Eesti ja selle suurus on 4000 eurot.

 

VES/Vabariigi Presidendi Kantselei

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo