Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Eestis tegutsevaid kristlikke kirikuid ühendav Eesti Kirikute Nõukogu (EKN) otsustas 14. detsembril, et peab vajalikuks sätestada põhiseaduses abielu ühe mehe ja ühe naise liiduna, ütles nõukogu täitevsekretär Ruudi Leinus uudisteagentuurile BNS.

 

Leinus lisas, et nõukogu hakkab põhiseaduse muutmiseks ettevalmistusi tegema, kuid ei osanud öelda, millal ettepanek riigikokku jõuab. "Neljapäeval tegi nõukogu alles põhimõttelise otsuse," lisas ta.

 

Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) peapiiskop Urmas Viilma tegi 30.  novembril Toomkirikus advendimõtisklusel ettepaneku täiendada põhiseadust sättega, mis sõnastab selgelt abielu ainult ühe mehe ja ühe naise vahel sõlmitud liiduna.

 

Viilmaa tehtud ettepaneku kiitisid heaks Isamaa ja Res Publica Liit (IRL), Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) ja Sihtasutus Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks (SAPTK). Selle vastu olid Sotsiaaldemokraatlik Erakond (SDE), Keskerakond, Reformierakond ja Vabaerakond.

 

Viilma lisas, et kui põhiseaduses on abielu ühe mehe ja ühe naise liiduna sätestatud, võiks eriseadusega reguleerida ülejäänud koos- ja ühiseluviisid. Selle vastu olid erinevatel põhjustel kõik poliitilised jõud.

 

VES/ERR

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo