Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

37697116825 6e5d2b1f35 o

Eesti Suursaadik Ühendkuningriigis Tiina Intelmann (keskel esireas) volikirjade üleandmistseremoonial. Välisministeeriumi foto

 

22. novembril andis Eesti suursaadik Suurbritannia ja Põhja-Iirimaa Ühendkuningriigis Tiina Intelmann kuninganna Elizabeth II-le üle volikirja.

 

Volikirja üleandmise tseremooniale järgnenud vestluses kõnelesid Tema Majesteet ja suursaadik Intelmann Eesti ning Ühendkuningriigi suhetest, mis on olnud ajalooliselt väga head. Suursaadik õnnitles kuningannat ka hiljutise 70. pulma-aastapäeva puhul.

 

Kuninganna Elizabeth II ja suursaadik Intelmann kõnelesid kohtumisel Eesti ja Ühendkuningriigi kaitsekoostööst. „Tänasin kuningannat Ühendkuningriigi panuse eest NATO liitlaste suurendatud kohalolekusse (eFP), mis on meie julgeoleku tõstnud uuele tasemele ning aidanud oluliselt kaasa stabiilsuse tagamisele Läänemere piirkonnas,“ ütles suursaadik Londonis. Suursaadiku sõnul on kuninganna Elizabeth II ka praegu Eestis teeniva kuningliku Walesi rügemendi patroon.

 

Tiina Intelmann töötas kuni käesoleva aasta augusti lõpuni Euroopa Liidu delegatsiooni juhina Libeerias. Ta on lõpetanud 1987. aastal Leningradi ülikooli itaalia keele ja kirjanduse alal ning töötas seejärel õpetaja ja tõlkijana.  Välisministeeriumis töötab Intelmann alates 1991. aastast. Aastatel 1999–2002 oli ta Eesti alaline esindaja Viinis Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OSCE) juures. Märtsist 2005 kuni 2011. aastani oli ta Eesti alaline esindaja ÜRO juures New Yorgis.

 

Aastatel 2010-2011 oli Intelmann Eesti suursaadik Iisraelis ja juunist 2011 ühtlasi suursaadik Montenegros. 12. detsembril 2011 valiti ta Rahvusvahelise Kriminaalkohtu assamblee presidendiks. Ta oli selles ametis 2014. aastani, mil alustas tööd EL-i esinduse juhina Libeerias.

 

Londonis kohtusid suursaadikuga ka Eesti aukonsulid Suurbritannias ja Jersey saarel. Suursaadik Intelmann tunnustas aukonsulite olulisust konsulaarteenuste osutamisel Eesti kodanikele ja tänas panuse eest Euroopa Liidu eesistumisega seotud regionaalsete ürituste korraldamisel.

 

Aukonsulitega kohtus ka EASi eksportnõunike juht Sven Aulik, kes rääkis aukonsulitele Eesti peamistest eksporditurgudest ja koostööst saatkondadega ning ettevõtjatele pakutavatest teenustest välisturgudele laienemisel. “Suurbritanniasse eksportivad Eesti ettevõtted on kohanemas muutunud oludega, kui pärast Brexiti referendumit nael järsult nõrgenes. Näeme brittide jätkuvat huvi Eesti puidu- ja mahetoidusektori ning e-teenuste vastu, ” ütles Sven Aulik. Eestil on Ühendkuningriigis viis aukonsulit.

 

VES/VM

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo