Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

prisma FBst

Prisma peremarketite toidupoodide keti üks tänavune jõulureklaam on ajanud osa kaasmaalasi tagajalgadele. Firmaesindajad väidavad, et tahtsid inimesi julgustada nii öelda "ebatavalisemaid" kinke ostma, kuid tegid saatusliku vea liigitades raamatud koos sokkide ja küünlatega mitte eriti ihaldusväärsete kinkide hulka... Foto allikas: Facebook

 

Esmaspäeval, 4. detsembril läks Eestis selle reklaami peale möll lahti nii sotsiaalmeedias (inimesed oma telefonide ja arvutite vahendusel suheldes) kui ka erinevates uudisteportaalides ning lugu jõudis ka järgmise päeva ajalehtedesse. Olukorra tegi muidugi eriti ärritavaks asjaolu, et nina krimpsutav kingisaaja reklaamfotol on laps, kes justkui poleks raamatuga rahul.

 

Nagu tänapäeval kombeks, tekkis teemaga seoses ka nn hashtag. See on ruudustikumärk koos märksõnaga, millega tähistatakse ehk pannakse juurde tag teatud teemale sotsiaalmeedias, nt instagramis või twitteris suheldes, et seda kiiremini üles leida ja ka toetus- ehk kasutusarvusid näha. Nii kogu hoogu märksõna #jälleraamat.

 

Facebooki loodi kähku samanimeline grupp "Jälle raamat!" hüüu- mitte küsimärgiga. Grupp kutsub inimesi üles postitama fotosid lastest raamatuid nautimas ning avaldada sellega toetust lugemisele. Nii need tänapäeva teemad kulutulena levivad ja ilmselt on tihti asi seda väärt. Eestlane võiks veidi valjuhäälsemalt oma arvamust avaldada küll. Ning muretsemiseks pole põhjust, kinkige aga – raamat on igavesti au sees!

 

Riina Kindlam,

Tallinn

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo