Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

7357725t1h0610

Foto: Postimees

 

27. novembril saabus Indiast kauaoodatud rõõmusõnum, et India Chennai kohus mõistis õigeks kõik neli aastat tagasi kinni peetud 35 laevakaitsjat, nende seas 14 eestlast.

 

Advokaatidelt saadud info kohaselt on India prokuratuuril võimalus otsus edasi kaevata 90 päeva jooksul. Seega ei saa praegu laevakaitsjate tulevikku ning võimalikku kojusaabumist ennustada.

 

Laevakaitsjad peeti Indias kinni juba 2013. aasta oktoobris. Äsjane kohtuotsus annab viimaks lootust, et nad saavad Indiast lahkuda.

 

Välisminister Sven Mikser sõnas, et seda otsust on oodatud väga kaua ja ta loodab, et erakordselt keeruline olukord saab nüüd lahenduse. „Välisministeerium ja saatkond teevad omalt poolt kõik, et aidata kaasa meeste kiirele naasmisele oma perede juurde,” ütles ta.

 

Esialgu veel ei saa laevakaitsjad riigist lahkuda, kuna India võimud ei ole selleks oma luba andnud.

 

«Meestel on olemas reisidokumendid ja kui India lubaks neil riigist lahkuda, siis nad saaksid riigist lahkuda. Aga dokumentides ei ole veel vajalikke templeid,» rääkis välisministeeriumi juriidiliste ja konsulaarküsimuste asekantsler Anne-ly Kolk, kes sõitis 28. novembril Indiasse.

 

Annely Kolk kohtus laevakaitsjate asjus Tamil Nadu peaprokuröriga, kuid täpsemat infot prokuratuuri tegevusplaanide kohta ei saanud.

 

India Tamil Nadu osariigi politsei arreteeris 2013. aasta 18. oktoobril piraaditõrjelaeva Seaman Guard Ohio 35 meeskonnaliiget, kelle hulgas oli indialaste kõrval ka 23 välismaalast – 14 Eesti kodanikku, kuus britti ja kolm ukrainlast. Vahepeal mitu kohtuastet läbinud kohtuasja saatis India ülemkohus tagasi alama astme Tuticorini kohtusse, mis tegi oma otsuse 2016. aasta 11. jaanuaril, määrates süüalustele relvadega riiki sisenemise eest viieaastase vanglakaristuse. Varem oli neid süüdistatud ka ebaseaduslikus kütusetankimises ja ebaseaduslikus relvade käitlemises.

 

Laevakaitsjad esitasid kohtuotsuse suhtes apellatsiooni 2016. aasta jaanuari lõpus ning taotlesid ka kautsjoni vastu vabastamist. Kohus lükkas kautsjonitaotluse 29. veebruaril tagasi, kuid otsustas jätkata laevakaitsjate edasikaebuse menetlemist. Kohtuistungid kaebuse osas toimusid India kohtus 2016. aasta oktoobris-novembris, kuid otsust kohus ei teinud. Uuesti algasid kaitsjate ja süüdistajate kuulamised tänavu novembris ning lõppesid eelmisel nädalal.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo