Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Rooma katoliku kiriku piiskop isa Philippe Jourdan teatas pühapäeval, 19. novembril Tallinnas peetud missal, et paavst Franciscus külastab järgmisel aastal tõenäoliselt Eestit.

 

Paavsti visiit oleks seotud “Eesti Vabariik 100” sündmustega, kinnitas Eesti katoliku kiriku pressiesindaja Marge Paas.

 

"Apostellik nuntsius külastas hiljuti Eestit ja tema sõnum oli, et 99 protsenti on kindel, et septembris 2018 võiks Püha Isa külastada Eestit. Täpset kuupäeva ei tea, aga ettevalmistused käivad," ütles Paas ERR.ee-le paavsti võimaliku visiidi kohta. "Paavsti üldine hoiak on külastada väikeseid riike."

 

Rooma katoliku kiriku piiskop isa Philippe Jourdan ütles, et info paavsti tõenäolisest visiidist tuli Roomast, kus Püha Tooli nuntsius Balti riikides Pedro Lopez Quintana kohtus paavstiga ja sai teada, et paavst valmistub Eestisse tulekuks.

 

Piiskop Jourdan kinnitas, et paavst Franciscuse visiidile on juba mitu aastat mõeldud ja see on enamat kui lihtsalt projekt.

 

"See on unistus, mis meil on olnud juba mitu aastat," kinnitas isa Philippe  Jourdan, lisades, et kui tavaliselt on need kohtumised väga töised ja asjalikud, siis see teade oli paavsti jaoks olnud väga isiklik.

 

Tõenäoliselt peab paavst Eestis ka missa. Täpsed kuupäevad selguvad ilmselt aasta lõpuks. Kas paavst ka teisi Balti riike külastab, ei ole veel teada.

 

Siiani on Johannes Paulus II olnud ainus paavst, kes on külastanud Eestit. Johannes Paulus II visiit Eestisse toimus 10. septembril 1993.

 

VES/ERR

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo