Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

ESTCube’i ja TTÜ100 satelliitide meeskonnad koostöös Eesti raadiamatööride liiduga hakkavad koolide huviringides õpetama spetsiifiliste raadiote ehitamist, mille abil saab kinni püüda satelliitidelt tulevaid signaale, kirjutab tehnouudiste sait Geenius.ee.

 

“Kuna mõlema satelliidi ehitajate põhiosa moodustavad tudengid ja õppurid, on noortele suunatud teaduslikku huvitegevust võimaldava projekti koolidesse viimine meile oluline,” ütleb ESTCube’i tegevjuht Kadri Bussov.

 

“Ehtsa satelliidi signaale vastu võtva raadio ehitamine on väga põnev ja arendav tegevus, mis muu hulgas kasvatab kindlasti ka täppistehnoloogia ala järeltulevat põlve.”

 

TTÜ100 satelliidi projektijuht Rauno Gordon usub, et satelliidi raadio ehitamine on suurepärane alternatiiv populaarsetele robootikaringidele.

 

“Kosmosetehnoloogia on tulevikuvaldkond ja on hea, kui Eesti noored juba varakult sellest aimu saavad. Nii on meil võimalik kasvada tugevaks kosmoseriigiks,” sõnab Gordon.

 

Kosmosetehnoloogiaõppe koolidesse viimise esmaseks sammuks on satelliitide meeskondade loodud õppematerjalid, mis on jõukohased ja põnevad nii põhikooli kui gümnaasiumiõpilastele. Nende materjalide põhjal hakkavad huviringide juhendajad satelliidi raadiote ehitamist õpetama.

 

Koolidel, kes on satelliidi raadio ehitamise projektist huvitatud, tuleks end registreerida veebilehel www.kosmos100.ee. Sellele lehele pannakse üles ka kõik vajalikud õppevideod ning juhendajatel on sealses foorumis võimalik ESTCube’i ja TTÜ100 spetsialistidega mõtteid vahendada ja küsimusi küsida.

 

Satelliidi raadiote ehitamise projekt on osa ESTCube’i ja TTÜ100 programmide ühiskingitusest “Kosmosevabariik100”, mis tehakse Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo